Експерт: Найкращим сигналом для валютного ринку була би відставка Гонтаревої

НовакТі жорсткі дії, які анонсує зараз Національний банк України, правильні, але вони запізнилися на десять місяців.

Про це сьогодні заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак, повідомляє ZIK

«Так діяти потрібно було на самих початках тенденції до девальвації гривні, щоб не дати розвинутись панічним настроям і негативним очікуванням на валютному ринку», – сказав він.

Натомість зараз, на думку Новака, такі дії НБУ тільки спровокують додаткову паніку і бажання вкладників забирати кошти з банківської системи України.

Економіст вважає, що найкращим сигналом для валютного ринку була би якнайшвидша відставка голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.

«Це був би найбільш позитивний сигнал валютному ринку – як для фізичних осіб, так і для юридичних осіб, для банків та інвесторів. Зараз не існує кращого рішення. Все інше – це тільки поглиблення кризи в банківському секторі і погіршення прогнозів курсу гривні», – заявив Новак.

Нагадаємо, вчора, 23 лютого, Національний банк України (НБУ) заборонив банкам видавати гривневі кредити для купівлі валюти. Також НБУ вирішив заборонити валютні платежі на суму понад 500 тисяч доларів без наявності підтвердженого іноземним банком з інвестиційним класом акредитива.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що НБУ має у своєму розпорядженні додатковий інструментарій для стабілізації ситуації на валютному ринку на той випадок, якщо вжиті сьогодні регулятором обмеження не дадуть очікуваного результату.