Прокуратура оголосила про підозру Тулубу і оголосила в розшук

Фото: ЛІГАБізнесІнформ

Фото: ЛІГАБізнесІнформ

Прокуратура повідомила про підозру екс-голові Черкаської обласної державної адміністрації Сергію Тулубу в контексті розслідування резонансних кримінальних проваджень та перевірки законності дій посадових осіб органів державної влади під час подій Революції Гідності.

«Так, слідчий відділ прокуратури області притягнув до кримінальної відповідальності трьох осіб, які обіймають високі посади у виконавчих та правоохоронних органах. Зокрема, повідомлено про підозру колишньому голові Черкаської ОДА Сергію Тулубу за фактами незаконного звільнення працівника та розтрати бюджетних коштів і колишньому начальнику УМВС України в Черкаській області Володимиру Ліпандіну, який давав незаконні вказівки застосовувати фізичне насильство до учасників масових заходів громадського протесту, що відбувалися в Черкасах у період 23-27 січня 2014 року», – йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Черкаської області.

Цих підозрюваних оголошено в розшук, наразі вживаються заходи для встановлення їх місцеперебування.

Крім того, повідомлено про підозру колишньому заступнику прокурора міста Черкаси, який будучи старшим групи прокурорів, незаконно погодив повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою громадянам, які не брали участі в акціях протесту.

Також прокуратура області скерувала до суду три обвинувальні акти щодо шести правоохоронців за фактами вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із проведенням акцій протесту на підтримку Євромайдану.

Йдеться про чотирьох співробітників ДАІ, які не вжили заходів щодо припинення правопорушень та пошкодження майна громадян «тітушками» біля приміщення Будинку рад під час акції протесту 27 січня 2014 року, слідчого Соснівського райвідділу міліції за незаконне затримання активіста, а також заступника батальйону ППС, який не припинив дії підлеглих працівників міліції, які 20 лютого минулого року біля Золотоніської дамби застосували фізичне насильство і спецзасоби до активістів і журналіста Ігоря Єфімова.

Крім цього, оголошено про підозру п’ятьом слідчим органів внутрішніх справ і трьом колишнім працівникам прокуратури за фактами незаконного затримання, притягнення до кримінальної відповідальності та внесення клопотання до суду про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою особам під час подій Євромайдану.

Завершено досудове розслідування кримінальних проваджень щодо двох працівників прокуратури та трьох слідчих міліції. Наразі, відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства, сторони захисту ознайомлюються з матеріалами досудового розслідування.

У рамках кримінальних проваджень слідчі прокуратури також перевіряють законність дій працівників суду про обрання запобіжного заходу громадянам, які були заарештовані під час акцій протесту.