Суддя, який садив під домашній арешт майданівців, працюватиме й далі (ВІДЕО)

змінити судиПро долю судді Віталія Ковтуненка та результати люстраційної перевірки суддів Луцького міськрайонного судуповідомив голова цього суду Михайло Квятковський в інтерв’ю для «Громадське. Волинь».

Михайло Квятковський зазначив, що з грудня 2014 року проводиться люстраційна перевірка відповідно до закону «Про очищення влади».

Двадцять один суддя написали заяви про те, що дають згоду на проходження такої перевірки. Зараз матеріали стосовно кожного із суддів вивчають різні контролюючі органи. Коли чекати результатів перевірки – невідомо.

Що стосується судді Віталія Ковтуненка, який під час подій на майдані ухвалював рішення про взяття під домашній арешт трьох активістів Майдану, а саме Маї Москвич, Ігоря Гузя та Сергія Григоренка, то за словами посадовця, відносно нього ініційовано перевірку Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. А поки він і далі працює суддею. Звільнити його ні підстав, ні повноважень, за словами Михайла Квятковського, у голови суду немає.

Те саме підтвердила й представник Громадського люстраційного комітету Олександра Дрік. За її словами, процедура люстрації суддів фактично заблокована, оскільки досі не працює Вища рада юстиції. Саме на цей орган покладено повноваження ініціювати перед Парламентом питання про звільнення судді.

Сам Віталій Ковтуненко давати будь-які коментарі журналістам відмовився. Пояснив, що і так про нього написали чимало образливих слів, тож поки не буде висновку кваліфікаційної комісії, нічого розповідати не буде.