Порошенко підтвердив, що хоче визнати ДНР/ЛНР терористичними організаціями

Порошенко коррПрезидент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 25 січня, яким рада рекомендувала Генеральній прокуратурі України вжити заходів щодо визнання так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" терористичними організаціями.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Порошенка.

"Президент підписав Указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 січня 2015 року "Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, цим рішенням РНБО "запропонувала Генеральному прокурору України вжити заходів щодо визнання так званих "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" терористичними організаціями".

Згідно з рішенням РНБО, Кабінету міністрів України доручено невідкладно вжити заходів з надання допомоги постраждалим від терористичних актів на Донбасі, в першу чергу мирним жителям міста Маріуполя.

Уряду доручено розробити низку законопроектів, зокрема, по вдосконаленню складу, функцій і повноважень Антитерористичного центру при Службі безпеки України, а також щодо встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності.

Також уряду доручено вжити за участю Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення невідкладних заходів щодо припинення російської інформаційної агресії, здійснюваної з використанням іноземних і вітчизняних засобів масової інформації.

Крім того, Кабінет міністрів повинен разом з місцевими державними адміністраціями в двотижневий термін визначити та забезпечити облаштування місць для тимчасового розміщення людей, евакуйованих з окремих територій Донецької та Луганської областей.

Службі безпеки України, зокрема, доручено активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу з метою нейтралізації небезпечного впливу Російської Федерації на суспільно-політичну ситуацію в Україні та її окремих регіонах. СБУ повинна організувати спільно з місцевими органами виконавчої влади у двотижневий термін своєчасне і всебічне інформування населення Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської областей та міста Києва про порядок дій в умовах загрози скоєння терактів.

МВС має невідкладно посилити контроль за дотриманням порядку реєстрації місця проживання та місця перебування громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Державної фіскальної службі разом з Держслужбою фінансового моніторингу доручено невідкладно вжити заходів щодо виявлення та ліквідації каналів фінансування тероризму.

РНБО запропонував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, за участю державного підприємства "Енергоринок" вжити заходів щодо вилучення з розрахунків на ринку електричної енергії підприємств, які виробляють електричну енергію на тимчасово неконтрольованої території.

Головам Донецької і Луганської обласних державних адміністрацій доручено вжити комплексних заходів для забезпечення роботи об'єктів життєзабезпечення населених пунктів, розташованих на підконтрольних територіях; а також заходів щодо посилення кадрового забезпечення районних державних адміністрацій.

Зазначимо, 25 січня РНБО також вирішив застосувати на території України санкції Заходу проти Росії.