Одеський прокурор переграв сам себе

StoyanovМіністерство юстиції України спростувало інформацію, що рішенням суду було поновлено на посаді люстрованого посадовця.

Про це повідомляється на сайті Громадського люстраційного комітету.

В ЗМІ була розповсюджена інформація, що на посаді було поновлено прокурора Одеської області Миколу Стоянова з акцентом саме на тому, що раніше його було звільнено відповідно до вимог люстраційного закону.

Насправді ж Стоянова було звільнено з посади наказом Генеральної Прокуратури України 2 липня, тобто, до набуття чинності Законом України «Про очищення влади», тому воно не пов’язано з вжиттям заходів з люстрації в Україні.

Не погоджуючись із власним звільненням, посадовець 8 жовтня 2014 звернувся з заявою про оскарження свого звільнення та поновлення на посаді.

Суд першої інстанції прийняв рішення скасувати наказ Генеральної прокуратури України від 2 липня 2014 про звільнення Стояна з посади прокурора Одеської області та поновити його на посаді з 7 липня 2014. Те саме відбулось і в Одеському апеляційному суді, який не задовольнив апеляційного позову Генпрокуратури проти свого працівника.

Іронія ситуації полягає в тому, що Микола Стоянов потрапляє під автоматичну люстрацію, оскільки з 15.06.2010 по 14.06.11 обіймав посаду прокурора Миколаївської області, а з 15.06.2011 по 12.02.2013 — заступника прокурора Київської області, тобто сукупно протягом зазначеного в Законі періоду обіймав посади, стосовно яких застосовуються норми люстраційного закону. Це означає, що одразу після поновлення він має бути звільнений.

Міністерство юстиції та Громадський люстраційний комітет наголошують на тому, що попередні судові справи прокурора не мали жодного відношення до сфери реалізації Закону України «Про очищення влади», а подібні спекулювання у ЗМІ створюють негативний інформаційний фон та свідчать про низький рівень професіоналізму журналістів.

Ми закликаємо перевіряти інформацію щодо люстраційних процесів. Оскільки тільки спільними зусиллями ми зможемо оновити нашу країну.