У Генпрокуратурі є докази причетності Росії до розстрілів на Майдані

Під час подій 18-20 лютого було вбито чи смертельно поранено щонайменше 98 протестувальників і 17 силовиків

Слідство має підстави вважати, що до масових розстрілів на Майдані причетні представники російських силових структур.

Про це повідомив старший прокурор Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генпрокуратури Олексій Донський, повідомляє Еспресо.TVз посиланням на "Укрінформ".

"У слідства є підстави вважати, що до розстрілів на Майдані були причетні російські силові структури", - сказав він.

При цьому прокурор уточнив, що російські силовики виступали саме організаторами  розстрілів. Наразі з`ясовуються безпосередні виконавці цих злочинів: "Вони могли бути звичайними найманцями з інших держав або представниками тих самих російських силових структур. Їхня національність немає жодного значення, вагомим є лише мета дій і хто їх використовував".

За його словами, слідство вийшло на організаторів розстрілів завдяки аналізу телефонних роздруківок екс-президента Віктора Януковича.

"Знаючи, що він причетний до цих обставин, ми встановили коло його безпосередніх зв’язків під час вчинення вбивств. По телефонах, які числилися на ДУСі, розмов на такі теми він не проводив, але в ході слідства вдалося встановити номери, по яких Янукович спілкувався з дуже обмеженим колом осіб і, зокрема, цими росіянами", - зазначив Донський.

Засвітилися російські абоненти у телефонних роздруківках Януковича іще восени 2013 року, коли екс-президент відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. "Але інтерес  у слідства до них виник після контактів безпосередньо під час розстрілів протестувальників", - розповів посадовець.