Бджоли, які ненавидять мед?

Зображення з сайту silauma.ru

Зображення з сайту silauma.ru

Нещодавно Amnesty International оприлюднила звіт, у якому зазначила, що українське правосуддя не в змозі розслідувати злочини, скоєні під час Революції Гідності на Майдані.

У документі йдеться про систематичну нездатність розслідувати незаконні дії співробітників українських силових структур під час Євромайдану та нездатність влади відновити справедливість щодо потерпілих.

Українська державницька позиція стосовно готовності провести об’єктивні та негайні розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності, була, по суті, озвучена лише через рік після трагічних подій вустами нового Генпрокурора Віктора Шокіна. 13 лютого цього року В. Шокін висловив своє категоричне незадоволення станом розслідування злочинів, вчинених проти учасників мирних акцій протесту 2013 – 2014 років, та поставив  перед обласними прокурорами завдання у максимально стислі терміни досягнути законного та якісного результату у розслідуванні кримінальних проваджень, що стосуються подій Революції Гідності, розслідування корупційних злочинів, а також злочинів, вчинених колишніми високопосадовцями.

Гепрокурор також доручив обласним прокурорам у тижневий строк провести відповідні перевірки щодо ролі кожного підпорядкованого прокурора у період подій, які відбувались на Майдані.

Перевірити стан досудового розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних з розслідуванням злочинів, вчинених під час Революції Гідності, виконуючи доручення Генпрокурора Шокіна, взялася і Броварська міжрайонна прокуратура.

Як повідомили у міжрайонній прокуратурі, там проводиться вивчення матеріалів, зареєстрованих у Броварському міськвідділі міліції та інших правоохоронних органах, моніторинг друкованих та електронних ЗМІ, опитування громадян щодо подій, які мали місце упродовж грудня 2013 – лютого 2014 року та пов’язані з:

- участю конкретних жителів м. Бровари та Броварського району в м. Києві у так званому «Антимайдані»;

- організацією та участю в групах так званих «тітушок»;

- організацією та примушуванням представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівниками бюджетних установ підлеглих до участі в таких акціях, фінансуванням таких заходів;

- організацією та фінансуванням виїздів автобусів з цими особами на «антимайданівські» акції, залучення до цього перевізників.

Усіх громадян, які володіють інформацією з вищенаведених питань про такі конкретні факти, попросили повідомляти імена причетних осіб, телефони, передавати копії або оригінали документів, відеозаписи та фотознімки, тощо.

Броварчани з неприхованим ентузіазмом сприйняли новину про об’єктивне розслідування злочинів, скоєних під час Революці Гідності, і вже навіть у групі Бровари у мережі ФБ почали оприлюднювати факти, які тоді мали місце і по яких досі не було проведено детального розслідування.

скрин Дяченко

скрин коменти

 

 

Броварська міжрайонна прокуратура також направила міському голові Броварів Ігорю Сапожку офіційний лист із проханням надати необхідні свідчення, якщо він ними володіє. Лист розміщено на офіційному сайті Броварської міськради.

5 міськрада
А тепер увага – лист підписано виконувачем обов’язків Броварського міжрайонного прокурора Олександром Петровичем Іваненком, якого нещодавно було призначено заступником Броварського міськрайонного прокурора з питань нагляду за додержанням законів правоохоронними органами (по суті, нагляд за слідством).

«Так, так ви не помиляєтесь, того самого сина колишнього голови Броварської РДА Іваненка Петра Петровича, призначеного Партією Регіонів, та в часи головування якого було здійснено численні злочини з розкрадання державного майна, землі та коштів у Броварському районі. Сказати що працівники міліції просто обурені, - це майже нічого не сказати, в їх провадженні знаходяться десятки кримінальних правопорушень скоєних під час "головування" батька цього "молодого перспективного прокурора" і тепер їм потрібно звітувати та отримувати від нього вказівки та доручення щодо проведення слідства по цих справах», - написав на своїй сторінці у ФБ  виходець з Броварщини, народний депутат Павло Різаненко.

За його словами, це явне порушення вимог антикорупційного законодавства щодо недопущення конфлікту інтересів посадовими особами прокуратури.

«На зустрічі з генеральним прокурором підняв це питання, а сьогодні особисто повідомив про це прокурора області та подав йому та генпрокурору депутатське звернення з вимогою усунення порушення законності та недопущення виникнення конфлікту інтересів - увільнити Іваненка-молодшого від виконання обов'язків заступника міськрайонного прокурора з питань нагляду за додержанням законів правоохоронними органами та перевести його до іншого територіального підрозділу прокуратури. З реакції обласного прокурора я можу сказати що мабуть таки пан Іваненко буде увільнений від займаної посади та переведений в інший територіальний підрозділ, але, звичайно, сам факт такого зухвалого призначення як мінімум викликає багато запитань. Сподіваюсь, буде проведено належне розслідування та зроблені певні висновки», - сказав Різазенко і на доказ своїх слів надав копію депутатського звернення до Генпрокурора Яреми та прокурора Київщини Безкоровайного.

12
Варто додати, що депутатське звернення датоване 6 лютого. Станом на 19 лютого 2015 року Олександр Петрович Іваненко все ще є заступником міжрайонного прокурора Броварщини і продовжує виконувати свої обов’язки - здійснює нагляд за слідством. В тому числі, і за слідством стосовно злочинів, скоєних під час Революції Гідності, де неднозначну роль відіграв його батько Петро Петрович Іваненко.

Скриншон сайту Броварської міжрайонної прокуратури станом на 19 лютого 2015 року

іваненко
І саме присутність цього прізвища у керівництві Броварської прокуратури ставить під великий сумнів усю рішучість і всі благі наміри прокуратури нарешті дати достойну оцінку подіям, що мали місце під час Революції Гідності у 2013-2014 роках.

Хіба що бджоли таки ненавидять мед…

Валентина Новицька, «Ні корупції!»