У експерта виникло багато питань щодо підтримки скандального будівництва біля метро «Осокорки» (ФОТО)

сікора1Кривавий конфлікт між забудовником, міліцією та місцевими жителями на Осокорках, що відбувся 17-18 листопада 2014 року, отримав продовження.

Про це повідомив директор фундації «Відкрите суспільство»

Він нагадав, що забудовник торгового центру біля станції метро «Осокорки» ТОВ «Скай-Буд ЛТД» отримав підтримку проекту будівництва на громадських слуханнях, що пройшли в кінці січня у приміщенні Дарницької РДА. Проект підтримали 97 учасників слухань, проти виступили 45.

«Правда, виникає логічне питання: «Що вище - ЗАКОН (містобудівна документація) чи збори громади, які можуть на власний розсуд внести зміни до неї без погодження із депутатами міськради та з порушенням закону?». Виходить, що депутати міськради, яких ми як кияни обираємо та делегуємо право представляти наші інтереси та надаємо відповідні повноваження, не потрібні у питаннях, які стосуються всіх киян, а особливо таких «тонких» та «грошових» питань, як незаконні будівництва. Для чого обирати депутатів міськради, якщо на місцях таким чином можна забудовнику "порешать" всі питання? Цікаво яким чином формувався перелік учасників слухань? Яке відношення до земель транспорту (біля метро знаходяться не землі громадської та житлової забудови) мають учасники зборів»?, запитує Іван Сікора.

Він наголошує, що торговий центр планують побудувати на землях транспорту, а не на землях громадської чи житлової забудови.

«Може для початку варто було внести зміни до існуючої містобудівної документації, а потім на громадських слуханнях приймати рішення ? А так виходить все з ніг на голову», - повідомив Іван Сікора.

Як відомо, забудовник торгового центру біля ст. м. "Осокорки", ТОВ "Скай-Буд ЛТД", отримав схвалення проекту на громадських слуханнях, які пройшли 31 січня в приміщенні Дарницької райдержадміністрації.

2

1

Громадське обговорення проекту було ініційоване групою активістів після конфлікту, який стався на будівельному майданчику об'єкта 17-18 листопада.

Протягом двох місяців робоча група у складі громадських активістів, представників забудовника та РДА напрацьовувало можливі шляхи виходу з ситуації, що склалася. В результаті умовою реалізації проекту було запропоновано висунути ряд соціальних зобов'язань, які забудовник бере на себе крім сплати пайового внеску на розвиток міської інфраструктури в розмірі 10% від вартості проекту.

Серед зобов'язань, які були покладені на забудовника - ремонт підземного переходу в бік житлового масиву, реконструкція зливостоків та встановлення насосів для відкачування води; будівництво та обслуговування безкоштовного громадського туалету; відведення 10% території ТЦ під дитячу ігрову зону і 20% під об'єкти громадського харчування.

Нагадаємо, ТЦ "Le Boulevard" запроектований у ст. м. "Осокорки" і є торговим центром районного масштабу. Договір оренди був укладений у 2011 році, декларація на ведення будівельних робіт зареєстрована після оформлення всіх документів в листопаді 2014 року.

ТЦ орієнтований на покупців, наступних від метро до житлового масиву (транзитний потік до 34 тис. Чоловік в день). Площа земельної ділянки 0,76 га, з них під забудовою - 0,26 га. Площа комплексу - 3,9 тис. Кв. м. Замовником об'єкта є ТОВ "Скай-Буд ЛТД". Термін будівництва - 6 календарних місяців.

Як відомо, у листопаді біля станції метро "Осокорки" в Києві відбулися сутички місцевих жителів з міліцією, яка не давала знести паркан незаконного будівництва.

546a64533ce37