Тарас Чорновол спрогнозував перспективи справи проти Єфремова

єфремовПроти Єфремова було достатньо багато і журналістських матеріалів, і свідчень очевидців, але ті підозри треба було викладати в юридичну канву.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив колишній народний депутат, політичний експерт Тарас Чорновіл.

І було дуже серйозне побоювання, що коли би почалися такі дії, які потребують і допитів свідків, то Єфремов про це би точно дізнався і остаточно покинув би країну.

«І тому було ухвалене рішення, класичне для юриспруденції – швидко відпрацювати і заарештувати за тим напрямком, де справа вже доведена, де вона відпрацьована ще попереднім керівництвом Генпрокуратури, просто десь не вистачало волі чи сміливості, щоб арештувати Єфремова. Це, до речі, абсолютно класична схема. Давайте не забувати, що знаменитого Аль Капоне свого часу в Америці посадили пожиттєво не за вбивства і не за терор, а за несплату податків», – зазначив Чорновіл.

«По Єфремову вже задіяний цей механізм, уже Генеральний прокурор Шокін про це чітко сказав, що це тільки старт, там уже відпрацьовується терористична версія. Але ще раз кажу, що вона потребує великої кількості допиту людей і тому в даному випадку Єфремов точно б не чекав такої розв’язки для себе», – додав він.

На думку Чорновола, економічна справа, за якою затримано Єфремова, теж дуже цікава: «По-перше, вона має дуже серйозну перспективу в суді на доволі тривалий термін, але за нею тягнуться кілька епізодів, які є її попередниками. І це епізоди, пов’язані з цікавими людьми, такими як, скажімо, колишній голова Донецької облради і депутат Тихонов або та ж сама Наталія Королевська – це регресні гроші по вугільних шахтах, де були дуже страшні зловживання і тому багато з тих людей серйозно захвилювалися, і в тому числі були присутні на суді».

Чорновіл вважає трохи цинічною заяву Єфремова на суді, що він не має стільки грошей, щоб сплатити призначену заставу – 3,6 млн грн.

«Але давайте переведемо в іншу валюту, в якій зазвичай тримають свої заощадження – це трішки більше як 100 тисяч доларів. Я думаю, що подібну суму Єфремов в окремі кращі свої часи за день міг заробити. Але річ у тому, що в суді треба представити як заставу «чисті гроші» – це гроші, які пройшли певне оподаткування, які чітко засвідчені як не вкрадені гроші. Тому що до них буде особлива увага, оскільки це ще й є справа майнового характеру, справа про розкрадання державних коштів. І в даному випадку Єфремов засвітити такі гроші не може чи засвітити когось із крупних бізнесменів, які є в політиці – теж виникає проблема. У них також ті гроші, як правило, в деклараціях не числяться, вони не платили з них податків. Та ж сама Наталія Королевська, останній її бізнес був пов’язаний з холодокомбінатом багато років тому. А великі потужні бізнесмени, які далі займаються бізнесом, в яких деклараціях числяться великі мільйони гривень – для них виникло питання: а чи вартує зараз брудниться з людиною, яка замішана не тільки в фінансових зловживаннях, але й у сепаратизмі? Тому я думаю, що легальні «чисті гроші» засвітити в такому випадку буде тяжко. Тому виникла така заминка і тому адвокати Єфремова почали так сильно обурюватися», – зазначив він.