СБУ затримала шпигуна «ДНР»

Фото: sled.net.ua

Фото: sled.net.ua

Оперативна група УСБУ в Рівненській області, перебуваючи у відрядженні в селі Максимільянівка Мар’їнського району Донецької області, затримала інформатора «ДНР», який працював молодшим інспектором виправної колонії.

Про це повідомили в прес-групі УСБУ в Рівненській області.

Наразі встановлено, що 40-річного мешканця Донеччини в листопаді 2014 року завербував член диверсійно-розвідувальної групи терористичної організації «ДНР» на прізвисько «Малий».

Бойовик спочатку особисто телефонував чоловіку і цікавився настроями місцевого населення, розпитував його про місця дислокації військової техніки, артилерії ЗС України та чисельності військовослужбовців у районі.

Згодом «Малий» поставив мешканцю Донеччини завдання систематично повідомляти йому розвіддані. У разі відмови бойовик погрожував фізичною розправою над його родиною.

Із службовим посвідченням інспектора Селидівської виправної колонії інформатор вільно пересувався територією району та протягом грудня 2014 року – січня 2015 року збирав і передавав «Малому» розвідувальні дані через мобільний зв’язок. Отриману інформацію терористи використовували для ведення артилерійських обстрілів населених пунктів.

Затриманому оголошено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.