Сайт почав розкривати власників елітних квартир у центрі Києва

Фото: companion.ua

Фото: companion.ua

Ініціатива «Канцелярська сотня» віднині публікує дані реєстру власників елітної нерухомості на сайті «ГарнаХата».

«Клубні будинки Печерська, буферна зона Софії та інші найкрутіші місця. Читайте, шукайте прізвища чиновників, якщо знайдете – дайте знати. Я сподіваюсь, що цей ресурс допоможе і журналістським розслідуванням, і громадянській активності, і правоохоронним органам», – написав у фейсбуці учасник ініціативи, журналіст Денис Бігус.

Реєстр опублікували у п’ятницю, 13 лютого. На даний час у нього внесено вісім житлових комплексів у центральних районах Києва. Зокрема ЖК «Златоустівський», «Французький квартал», «Столичний дім», «Новопечерські липки», а також кілька клубних будинків. За словами Бігуса інформація буде щоденно оновлюватись.

Перелік власників елітної нерухомості «ГарнаХата» базується на даних офіційного державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Номери квартир приховані у відповідності із законом про персональні дані.

За 3 дні існування реєстру серед власників елітної нерухомості знайдені компанії екс-міністру доходів та сборів Олександра Клименко, екс-архітектор Києва Сергій Бабушкін, чиновники, родичі політиків та бізнесмени.

Зокрема, сайт «Наші гроші» встановив, що квартирою в ЖК «Новопечерські Липки», вартістю у 26 млн. грн. володіє нідерландська компанія «Stichting administratiekantoor LVV», на яку офіційно записаний маєток екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко.