Генпрокуратура затримала Олександра Єфремова

Єфремов 380 кореспондент нетГенеральна прокуратура України спільно із співробітниками Служби безпеки України затримала екс-главу фракції Партії регіонів Олександра Єфремова.

Про повідомив Генпрокурор Віктор Шокін, пише «Українська правда».

"У суботу, 14 лютого, було проведено спецоперацію із затримання екс-голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Єфремова Олександра Сергійовича", - повідомили в ГПУ.

Як повідомив Шокін, Єфремов підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст.364 та ч.2 ст.366 Кримінального Кодексу України - "зловживання службовим становищем за обтяжуючих обставин" та "службове підроблення".

У той же час, за інформацією Інтерфакс-Україна, екс-главі фракції Партії регіонів Олександру Єфремову буде оголошено підозру в суді і обрано запобіжний захід найближчими днями.

"Були відкриті кримінальні провадження стосовно трьох колишніх народних депутатів, які обґрунтовано підозрюються у сприянні сепаратизму, більше того, за статтями Кримінального кодексу - посягання на територіальну цілісність і суверенітет нашої держави", - повідомив глава СБУ Валентин Наливайченко.

За його словами, генпрокуратура, вивчивши матеріали справи щодо Єфремова, прийняла рішення і спільно з СБУ виконала процесуальні дії - затримання екс-депутата для доставки його до суду і оголошення йому підозри.

"У суді будуть реалізовані всі напрацьовані матеріали генпрокуратури, СБУ та МВС. Це те кримінальне провадження, де три відомства працювали синхронізовано під керівництвом генпрокуратури", - підкреслив Наливайченко.

Також він уточнив, що Єфремов був затриманий у Києві.

Відповідаючи на питання, коли суд може обрати запобіжний захід Єфремову, Наливайченко сказав: "Ми сподіваємося, що в найближчі дні, тобто завтра-післязавтра. Кримінально-процесуальний кодекс дає нам дві доби".

Глава СБУ зазначив, що Єфремову в суді буде оголошено підозру і після цього буде обрано запобіжний захід.

Як відомо, Генеральна прокуратура за запитом уповноваженого президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірини Геращенко перевіряла причетність депутата Наталії Королевської та екс- "регіонала" Олександра Єфремова до фінансування бойовиків на Донбасі