Судитимуть Попова за розгін Майдану

Фото з сайту hvylya.org

Фото з сайту hvylya.org

Генеральна прокуратура України направила до Шевченківського районного суду міста Києва обвинувальний акт стосовно колишнього голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.

Про це повідомили сьогодні в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури.

Попов обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 (пособництво у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у ніч з 29.11.2013 на 30.11.2013 колишній голова КМДА О. Попов, діючи за попередньою змовою з колишнім заступником секретаря РНБО В. Сівковичем, начальником ГУМВС України в місті Києві В. Коряком та іншими високопосадовцями, надав вказівку про завезення на Майдан Незалежності в м. Києві комунальної техніки для встановлення новорічної ялинки, а В. Коряк, у свою чергу, використовуючи цю обставину, віддав наказ про розгін мирного мітингу працівниками полку міліції особливого призначення «Беркут», які жорстоко побили мітингувальників. Унаслідок цих протиправних дій понад 80 громадян отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

Наразі досудове розслідування щодо співучасників Попова продовжується задля встановлення і притягнення до відповідальності усіх винних осіб, зазначають у ГПУ.