Київрада призупинила незаконне будівництво у Десятинному провулку

київКиїврада призупинила скандальне будівництво у Десятинному провулку, 3 А-Б і 5 Д у Шевченківському районі та зобов'язала забудовника привести проект у відповідність до містобудівних вимог.

За відповідний проект рішення на засіданні 12 лютого проголосували 74 депутати, повідомляє УНІАН.

Таким чином, депутати зобов'язали ТОВ "Інтегралбуд" негайно зупинити будівництво комплексу будівель адміністративного та господарського призначення із житловими будівлями на земельній ділянці у провулку Десятинному.

У місячний термін ТОВ повинно привести об'єкт будівництва у відповідність до містобудівних вимог та обмежень забудови земельної ділянки, виходячи з історико-містобудівного обґрунтування.

"У випадку невиконання вимог розірвати договір оренди земельної ділянки від 2004 року, укладений на підставі рішення Київради від 25 вересня 2003 року", - повідомив голова постійної комісії Київради з питань землекористування Володимир Прокопів з приводу прийнятого рішення.

Він зазначив, що комісія вважає проект рішення "політичним" у містобудівному значенні, що він повинен "показати забудовникам ставлення міської влади до забудови в центрі міста".

"Забудовник повинен розуміти, що не можна будувати те, що йому хочеться, а треба чітко дотримуватися вимог законодавства та здійснювати будівництво згідно з ними", - зазначив Прокопів.

Прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, як представник орендаря зазначеної земельної ділянки, виступаючи перед депутатами повідомив, що мав розмову з виконавцем будівництва і його запевнили, що вже завтра будівельний кран буде демонтований, а будівництво зупинене.

Він запевнив, що церква не буде порушувати містобудівних вимог. Причому він попросив Київраду не забирати земельну ділянку.

"Ми зі свого боку як церква намагаємося зробити все, щоб уважно стежити за наявністю всіх відповідних дозволів, документів і т. п. І те, що викликає питання, ми відразу ставимо перед будівельною фірмою, щоб ці питання знімалися", - заявив він.

Як відомо, будівництво відбувається у буферній зоні Софії Київської. Спочатку Церкві були передані дві старі будівлі під обслуговування, але згодом ці будівлі були знесені і на їх місці почалося будівництво сучасного багатоповерхового комплексу. Уже зведено 7 поверхів.