Франтовський: Тисячі працівників СБУ та міліції Донеччини працюють на терористів

прокурорТисячі працівників СБУ та міліції в Донецькій області відкрито перейшли на роботу в терористичну «ДНР».

Про це в інтерв’ю «Обозревателю» розповів Микола Франтовський, який є чинним главою Донецької обласної прокуратури, яка базується в Маріуполі.

Що стосується прокурорських працівників, то, за словами Франтовського, з числа чинних співробітників на бік ворога не перейшов ніхто.

«Були такі, хто звільнився у мене і через місяць «сплили» там. А таких, що не звільнені, з числа діючих співробітників – таких у мене немає. І оцініть цифри. З моїх 2 тисяч працівників там (в «ДНР») виявилося працевлаштовано лише 17 осіб (і всі колишні), тоді як з СБУ і міліції – тисячі (співробітників перейшли в «ДНР»)».

За словами Франтовського, після його призначення в Донецьк у березні він виявив, що серед місцевих працівників СБУ та міліції йому опертися ні на кого.

«Коли я прийшов до Донецька – я побачив, що тут немає ні міліції, ні СБУ. Вони всі або негласно підтримували сепаратистський рух, або усунулися від своїх обов’язків. Тому, що всі вони були місцеві», – розповів Микола Франтовський.

Прокурор запевняє, що його відомство в Донецькій області було єдиним, яке намагалося підпільно розслідувати справи проти терористів, до червня перебуваючи у вогнищі тероризму – Донецьку.

У тому числі – було порушено кримінальну провадження щодо терористичної діяльності колишнього керівника підрозділу «Альфа» Олександра Ходаковкого, який з СБУ Донецької області в березні минулого року перейшов на службу до терористів, був міністром «ДНР» і досі керує збройним підрозділом «ДНР» – батальйоном «Восток».

«Ходаковського я не встиг пізнати як «альфівця». Але ми відкрили кримінальні провадження стосовно керівника терористичного батальйону Ходаковського та інших таких же людей. Відносно всіх працівників, які перейшли на бік «ДНР», ми відкрили низку кримінальних справ, ще перебуваючи в Донецьку. частину справ вдалося вивезти, частина залишилася там. Але навіть те, що не вивезли – ми можемо відновити», – заявив Франтовський.

Нагадаємо, відповідно до результатів чергових мінських угод органи місцевого самоврядування в Донбасі будуть самі призначати у себе суддів, міліцію і прокурорів. Знову пролунав особливий статус, під яким кожна сторона розуміє своє.

Як раніше повідомлялося колишній в.о. міського голови Донецька Костянтин Савінов, щоб бойовики припинили вогонь, треба почати процес їх роззброєння одночасно з українськими добровольцями. А тим бойовикам, які згодні скласти зброю, Савінов вважає, потрібно запропонувати роботу в муніципальної міліції.