Харківську депутати незаконно передали кооперативу з 4 осіб 3 га міської землі

Дерибан земліПрокуратура Київського району Харкова звернулася до Господарського суду з позовом щодо повернення територіальній громаді міста 2,7 га землі.

Як повідомив прокурор району Олександр Фільчаков, у 2013 році депутати міської ради з порушенням чинного законодавства безоплатно передали у власність одному з кооперативів під забудову землю вартістю 6,7 млн. грн.

Прокурорська перевірка встановила, що цей кооператив створений з порушенням чинного законодавства.

Зокрема, одним з його засновників є юридична особа, члени кооперативу не потребують поліпшення житлових умов. Крім того, до його складу, усупереч вимогам для створення ЖК ввійшли менше 5 осіб, старших за 30 років.

"Крім того, цей кооператив не відповідає критеріям житлово-будівельного і фактично є обслуговуючим. А тому органи місцевого самоврядування не мали права передавати цій організації землю, призначену для житлової та громадської забудови", - розповів  О. Фільчаков.

У зв'язку з цим  прокуратура району подала позов про скасування рішення сесії міськради, а також державних актів і державної реєстрації права власності на вказану земельну ділянку.