«Київтранспарксервіс» закупляв талони за завищеними на 50% цінами

парковкаУ 2014 році КП "Київтранспарксервіс" витратило 863 тисячі гривень на паркувальні талони, які закуплялися за цінами на 40-50% вищими за ринкові.

Про це заявив директор "Київтранспарксервісу" Володимир Першин з посилання на результати внутрішній фінансового аудиту підприємства, повідомляє сайт КМДА.

"Під час перевірки господарської діяльності, порівняння реальних витрат із ціновими пропозиціями на ринку ми виявили, що торік 863 тисячі гривень було витрачено на закупівлю талонів за цінами, які є на 40-50% вищими від тих, що пропонуються на ринку", - сказав Першин.

Він додав, що колишнім керівництвом підприємства було придбано талони на паркування на місяць та квартал на загальну суму 463 тисячі гривень та талони на паркування на годину на загальну суму 400 тисяч гривень.

"Абонементний талон на паркування автотранспорту на один квартал коштує 1465 гривень, на місяць – від 315 до 630 гривень залежно від зони. Продаж талонів має бути вагомою складовою наповнення бюджету, однак не є таким. Коли ми почали перевіряти обіг цих талонів, були виявлені численні махінації", - розповів Перший.

Він відзначив, що мова йде про випадки повторного використання талонів або ситуації, коли деякі паркувальники за нижчу плату передавали водіям у користування ці талони, а потім у кінці кварталу повертали на підприємство, як начебто не продані.

"Той дизайн і загалом зразок талону, який сьогодні функціонує, дозволяє оминати закон і робити подібні речі. Таким чином, Київ втрачає кошти, які повинні бути спрямовані на його розвиток", - сказав Першин.

Він додав, що ставить собі завдання – усунути можливість зловживань під час користування талонами "за рахунок його дизайну та системи захисту", а також замовляти виготовлення талонів "через прозору тендерну процедуру за реальною мінімальною вартістю".