Активісти: Душитель Луцького Євромайдану оформив статус учасника АТО

gazeta.ua

gazeta.ua

Колишньому першому заступнику начальника УМВС Волині Михайлу Руденку, звільненому по люстрації, оформили статус учасника бойових дій під час АТО.

Про це стало відомо під час засідання Волинського окружного адміністративного суду, – повідомляє ZIK.

Руденко оскаржував у суді своє звільнення із посади першого заступника начальника УМВС Житомирщини на підставі закону про люстрацію. Мовляв, при звільненні порушено законодавство. Хоча сам позивач на суд не з’явився, але його адвокат подав документи про присвоєння Руденку статусу учасника бойових дій під час АТО.

Слід відзначити, що на суд прийшли десятки активістів революційних середовищ, обурених наміром Руденка поновитися в органах. Адже саме при Руденку, коли той очолював слідче управління УМВС Волині, на луцьких євромайданівців міліція масово відкривала кримінальні справи, а сотні людей викликали на допити. За це за Михайлом Руденком закріпилася слава душителя Луцького Євромайдану.

Окрім того, поруч із будівлею суду розташувалася група із півтора десятка молодиків у спортивних костюмах. Вони відповідали активістам та журналістам, що просто «крос бігають». Однак «спортсмени» старанно ховали обличчя від фотоапаратів та відеокамер.

Зрештою, суд звернувся до Верховного суду із проханням про подання до КСУ щодо роз’яснень конституційності окремих положень закону про люстрацію. Тож провадження у справі за позовом Руденка зупинили.