Миколаївському депутату, спійманому на хабарі, не вдалося уникнути покарання

депутатСуддя Центрального районного суду Миколаєва Володимир Алейніков визнав винним депутата Миколаївської міської ради від Партії регіонів Сергія Полянцева в отриманні хабара, однак присудив йому тільки штраф у розмірі 25 тисяч 500 гривень, про це повідомляє «Преступности.НЕТ»

Нагадаємо, Полянцева 16 жовтня 2014 працівники ВБЕЗ Миколаївського міського управління міліції «на гарячому» при отриманні хабара затримали депутата і заступника голови адміністрації Центрального району міста Миколаєва Сергія Полянцева, який вимагав від приватного підприємця - жителя Миколаєва 6000 гривень за позитивне вирішення питання щодо розміщення «малих архітектурних форм» у Центральному районі міста Миколаєва.

У п'ятницю, 6 лютого поточного року розпочався судовий розгляд кримінального провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України («Одержання хабара службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище»), і почалося воно з того, що прокурор Андрій Кременцов повідомив про те, що прокуратура уклала з обвинуваченим Полянцева угоду про визнання винуватості.

Згідно з цією угодою, навесні 2014 приватний підприємців Нестерова встановила два незаконних ларька «Зателефонуйте» на вулиці Радянській, в районі перетину з вулицею Шевченка. Сергій Полянцев, будучи заступник голови адміністрації Центрального району, викликав підприємця до себе в кабінет, попросивши показати документи. Як з'ясувалося, ніяких узгоджень з мерією і адміністрацією на розміщення цих «будок» у жінки не було.

Виходячи з цього Сергій Полянцев запропонував підприємцю платити йому щомісяця 500 гривень за кожен ларьок, взамін на це пообіцявши не вживати ніяких заходів по знесенню кіосків і в цілому «прикривати» їх. Таким чином, перший хабар Полянцев отримав прямо в своєму кабінеті в розмірі 1 тисячі гривень.

Надалі, 19 вересня 2014, близько 11:00 обвинувачений зустрівся з представником підприємця у сквері «Пролетарський» (парк «Серце міста»), розташованому прямо біля будівлі адміністрації Центрального району, де отримав чергову частину неправомірної вигоди у розмірі 2,5, тисяч гривень, так як підприємець на той момент встановив вже 5 незаконних кіосків.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного наміру 16 жовтня 2014 близько 18 години, перебуваючи в районі будинку №10-а по вулиці Колодязній, Полянцев отримав ще одну частину неправомірної вигоди у розмірі 2,5 тисяч гривень за не застосування заходів реагування на незаконні дії підприємця.

24 грудня 2014 прокуратура закінчила досудове слідство у даній справі і направила обвинувальний акт до суду. Однак, вже 6 лютого, тобто в день першого судового засідання, прокуратура уклала з обвинуваченим Полянцева угоду про визнання винуватості, в якому говориться, що Сергій Полянцев повністю визнає свою провину, взамін на що отримує покарання у вигляді штрафу в розмірі 25 тисяч 500 гривень із забороною обіймати посади в органах влади на 2 роки без конфіскації майна.

При цьому в договорі вказується, що в справі є пом'якшувальні обставини вини обвинуваченого - це щире каяття у скоєному і допомогу слідству, а обтяжуючих обставин немає. Крім цього уточнюється, що у Полянцев є учасником війни в Афганістані, має на утриманні неповнолітню 13-річного сина і хвору 82-річну матір.

Примітно, що Полянцев звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна. А в угоді прокуратури з обвинуваченим пропонується покарання, передбачене частиною 1 цієї статті - штраф.

Тим не менш, в такому вигляді угоду було подано представником державного обвинувачення судді Алейникову на узгодження, після чого суддя пішов у дорадчу кімнату для ухвалення рішення.

У понеділок, 9 лютого, суддя Володимир Алейніков відхилив угоду прокуратури з обвинуваченим, призначивши розгляд справи в загальному порядку - тобто, уникнути покарання, пов'язаного з позбавленням волі Полянцева не вдалося.