“Інтергал-Буд” переклав будівельні гріхи на церкву (УПЦ КП)

Зубик логоОфіційна позиція компанії «Інтергал-буд» щодо будівництва по Десятинному провулку.

На цьому тижні на сторінках українського Інтернет-простору постійно згадується ім’я компанії «Інтергал-Буд» у зв’язку із ситуацією, що склалась навколо будівництва по Десятинному провулку.

З усіх боків чути звинувачення у бік компанії щодо спорудження будівлі без належної дозвільної документації, компанію неодноразово намагалися пов’язати з різними політичними силами.

Хочемо зазначити, що ТзОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд» на даному об’єкті виконує лише сервісну функцію – генпідрядні та будівельні роботи на замовлення Української Православної Церкви Київського Патріархату. Саме Церква є законним землекористувачем ділянки по Десятинному провулку 3-5, замовником та власником будівлі, що зводиться.  Наскільки нам відомо, Київська Патріархія на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом планує переїзд з вулиці Пушкінської у новозведену адміністративну будівлю по Десятинному провулку з метою розширення Патріаршої Резиденції.

Підкреслюємо, що будівництво ведеться у рамках замовлення Церкви та за узгодженим проектом.  А головне, з дотриманням усіх норм та вимог, за наявності усієї дозвільної документації, передбаченої чинним законодавством та без порушення цільового призначення земельної ділянки. Окрім того, до початку будівельних робіт на ділянці проводилися розкопки Інститутом археології НАН України протягом чотирьох років, які не виявили жодних залишків фундаментів Західного палацу князя Володимира. Правомірність будівництва на даній земельній ділянці було підтверджено рішеннями Вищого адміністративного та Вищого господарського судів України - вищими судовими інстанціями країни.

Головне управління містобудування та архітектури підтвердило можливість цього будівництва, що було викладено у виданих Містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки. У документі було визначено, що «проектування та будівництво здійснено не перевищуючи існуючу висотність забудови по провулку Десятинному» (а це дев’ятиповерхова забудова!!!). Єдине обмеження щодо будівництва на Десятинному провулку відповідно до Генерального плану міста Києва – це висотність будівлі, що не повинна перевищувати 9 поверхів. На сьогодні зведено лише 8 поверхів, і намірів збільшувати поверховість замовник не має, отже, ніякі обмеження не були порушені. Хоча початковий проект відрізнявся від теперішнього, але знаходився у допустимих межах висотності. Нами були вже розпочаті роботи зі зведення вертикальних елементів дев’ятого поверху. Пізніше замовник змінив проект на вимогу громадськості, і наша компанія виконала роботи по демонтажу частини будівлі вище восьмого поверху.

Компанія «Інтергал-Буд» якісно та вчасно виконує будівельні роботи, у такий скрутний час для країни створює робочі місця та забезпечує замовленнями інші галузі, що пов’язані з будівельною сферою. Ми не представляємо ні яку політичну силу.  У нашій країні Церква також відокремлена від політики. Тому ми не розуміємо, як питання щодо будівництва адміністративної будівлі по Десятинному провулку може носити політичний характер.