Ярема: Янукович узурпував владу і здійснив конституційний переворот

ЯремаВіктора Януковича підозрюють в узурпації владі та організації злочинного угрупування з метою наживи.

Про це звітуючи в Верховній Раді заявив генпрокурор Віталій Ярема.

За його словами, Янукович "шляхом тиску на Конституційний суд" домігся скасування конституційної реформи і узурпував владу.

"До складу злочинної організації входили найвищі посадові особи країни, які впродовж 2010-2014 років перебували на керівних посадах в парламенті, центральних та місцевих органах виконавчої влади". – заявив Ярема.

За його словами, першою і головною метою угрупування Януковича була узурпація влада.

"З цією метою шляхом тиску на КСУ була відмінена конституційна реформа 2004 року. Таким чином Янукович взяв під свій контроль парламент та керував призначеним ним урядом. Внаслідок конституційного перевороту відбулася фактична узурпація влади", - заявив Ярема.

Наступною метою організації Януковича було збагачення його, "Сім'ї" та наближених до неї осіб, для чого були створені "умови для розграбування державних ресурсів".

"Для легалізації викрадених коштів були створені та успішно функціонували податкові майданчики, які дозволяли виводити в тінь та офшори мільярдні кошти", - заявив Ярема.

"Лише встановлені ГПУ збитки, завдані державі за часів діяльності Януковича, складають 100 мільярдів гривень", - заявив Ярема.

Третьою метою Ярема назвав "переслідування політичних опонентів та громадських активістів", для чого організували масштабну фальсифікацію кримінальних справ.

УП