Єврейська громада Донбасу повідомляє про бандитську схему, організовану в Києві

Фото: ukranews.com

Фото: ukranews.com

Одна з українських силових структур під прикриттям рішення райсуду про вилучення документів обікрала депозитні сейфи в київському банку. При цьому, було викрадено гроші вкладників, у тому числі - кошти донецьких біженців.

Про це йдеться в листі Єврейської громади Донбасу на ім'я Президента, Прем'єр-міністра, голови ВР, а також керівництва СБУ та інших силових відомств, копію якого мають "Українські Новини".

"Україна остаточно стала на європейський шлях. Агресор руйнує наші будинки і вбиває наших синів на Сході, а тим часом корупція і беззаконня не просто підривають основи держави, вони вбивають надію на майбутнє", - йдеться в листі.

За даними Єврейської громади Донбасу, 22 грудня в приміщення одного з банків на вулиці Прорізній увірвалися силовики, проникли в депозитарій, застосовуючи силу, знищуючи відеокамери і лічильники доступу. Сейфи відкривалися без слідчого, понятих та співробітників установи. Під час "обшуку" зник весь вміст сейфів, у тому числі тих, в яких зберігалися кошти євреїв - біженців з Донбасу.

Також у листі повідомляється, що банк і його вкладники повідомляли про подію в правоохоронні органи і оскаржували дії силовиків у судовому порядку, однак поки ці дії не принесли результату.

"Українські Новини" наразі з'ясовують обставини події і стежитимуть за розвитком подій.

ЛИСТ ЄВРЕЙСЬКОЇ ГРОМАДИ ДОНБАСУ

У грудні минулого року Єврейську громаду Донбасу вразили події, що відбулися в одному з київських банків. За дивних обставин з сейфів було викрадено значні кошти, в тому числі і донецьких біженців.

22 грудня в приміщення одного з банків на вулиці Прорізній увірвалися силовики, проникли в депозитарій, застосовуючи силу, знищуючи відеокамери і лічильники доступу. Осередки розкривалися без слідчого, понятих та співробітників установи. Під час "обшуку" зник весь вміст комірок, у тому числі тих, в яких зберігалися кошти євреїв - біженців з Донбасу. У багатьох зникли всі наявні заощадження. Все це - серед білого дня в центрі Києва.

Через місяць слідство не просунулося, як і судовий розгляд. На мій погляд, ця ситуація вимагає найпильнішої уваги влади України.

Україна остаточно стала на європейський шлях. Агресор руйнує наші будинки і вбиває наших синів на Сході, а тим часом корупція і беззаконня не просто підривають основи держави, вони вбивають надію на майбутнє.

Вважаю за необхідне звернути увагу на подію Президента, Прем'єр-міністра, Голови Верховної Ради, керівників Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури. Закликаю державні органи забезпечити законність, гарантувати прозоре розслідування і справедливий судовий процес, сприяти поверненню вкрадених коштів законним власникам.

З благословенням на встановлення миру і процвітання України,

Пінхас Вишедскі

Головний рабин Донбасу