На посаду голови Антикорупційного бюро вже претендує понад 50 осіб

Фото:newsradio.com.ua

Фото:newsradio.com.ua

Народний депутат від «Самопомочі» Ганна Гопко повідомила, що на посаду голови Національного антикорупційного бюро подали заявки більше 50 осіб. Про це вона сказала в ефірі «5 каналу» у вівторок увечері, 3 лютого, передає Укрінформ.

«Насправді заявки зараз подали понад 50 осіб, і та конкурсна комісія, яка є - складається з моральних авторитетів України. Тому конкурс та інтерв'ю будуть у прямому ефірі, і кожен громадянин України буде бачити найкращих кандидатів, їхні програми, і як вони будуть боротися», - сказала Гопко.

Вона нагадала, що прийом заявок для участі в конкурсі на заміщення посади директора НАБУ завершується 12 лютого.

Раніше, 3 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до закону «Про Національне антикорупційне бюро України». Документом передбачено, що на службу в бюро не можуть бути прийняті особи, які протягом останніх п'яти років працювали в підрозділах по боротьбі з корупцією силових органів.

В Антикорупційному бюро також пропонується створити інститут детективів, що поєднують у собі функції слідчих і оперативних працівників.

Крім цього, пропонується, що у невідкладних випадках для збереження речових доказів на майно або кошти можуть бути накладені попередній арешт терміном до 72 годин.