Freedom House просить подавати заявки на участь у програмі фінансування незалежних ЗМІ

Фото zn.ua

Фото zn.ua

Freedom House просить подавати заявки на участь у багаторічній програмі фінансування незалежних ЗМІ, розбудови спроможності та технічної підтримки.

Грантове фінансування буде виділено для інноваційних медіа-ініціатив в Україні, які націлені на підзвітність та прозорість уряду та суспільства у відповідності до основних принципів, окреслених в цьому оголошенні.

На додаток до фінансування заявники-переможці також пройдуть оцінку спроможності виробництва медіа-продукції та управлінської спроможності та отримають індивідуально сплановану технічну підтримку в напрямках, що є ключовими для управління організацією та медіа-ініціативою.

Freedom House обере до 4 незалежних медіа-організацій або ініціатив, які:

займаються конкретною темою чи спектром тем, які стосуються політичних, економічних та соціальних розробок в Україні;

продемонстрували здатність донести до звичайних громадян зрозумілу та неупереджену інформацію та аналітику;

продемонстрували творчий підхід та динамічну реакцію на соціальні, політичні та економічні зміни в Україні.

Пріоритет буде надано організаціям та ініціативам, котрі сприяють прозорості, підзвітності та демократичному розвитку.

Медіа-партнери отримають один рік фінансової та технічної допомоги і матимуть можливість подати заявку на подальше фінансування. Після першого року підтримки медіа-партнери матимуть можливість подати запит на додатковий рік фінансування та підтримки, за умови подання додаткової пропозиції та затвердження її з боку Freedom House. В перший рік фінансування Freedom House надасть обраним медіа-ініціативам грант у максимальному розмірі $25 000.

Freedom House буде підтримувати друковані, онлайнові, трансляційні або інші типи медіа-ініціатив і відбиратиме заявки, які ставлять за мету розширення охоплення та збільшення впливу через співпрацю з Freedom House і українськими медіа-ініціативами та групами громадянського суспільства, а також з тими, хто допоможе їм збільшити свій вплив та зможе поділитись ресурсами.

Медіа-гранти та технічна допомога мають на меті дві цілі:

фінансова підтримка медіа-ініціатив та організацій, які прагнуть до прозорості та підзвітності громадського життя за допомогою висвітлення економічних, соціальних, культурних та політичних питань та сюжетів, а також надання базової технічної підтримки та допомоги новим або еволюціонуючим медіа-організаціям та ініціативам, включаючи такі, що не перебувають під управлінням професійних медіа-менеджерів.

Заявникам надають велику свободу формування проектів під цю пропозицію, але заявки будуть також оцінені на основі таких критеріїв:

Інноваційність – чи заявник пропонує інноваційні підходи, включаючи використання технологій для розповсюдження контенту, залучення широких верств населення або висвітлення та звітування про проблеми, які викликають інтерес або занепокоєння громади?

Партнерства, залучення, та інклюзивність – чи заявник має історію та/або плани розробки стратегічних партнерств зі ЗМІ, організаціями громадського суспільства, або державними органами?

Редакційна політика – чи заявник має чітку редакційну політику або підхід, де пріоритетом є прозорість та служіння суспільству?

Аудиторія та охоплення – чи заявник орієнтований на регіональну або місцеву аудиторію, чи має чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана аудиторія, і як її зацікавити, як обслуговувати потреби цієї аудиторії?

Відсутність дискримінації – чи заявник бере до уваги, як національність, раса, мова, гендер, гендерна ідентичність та сексуальна орієнтація відображаються у ЗМІ, та чи формулює стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та залучення груп людей за цими ознаками?

Готовність до організаційного розвитку – чи заявка містить чітке розуміння того, які існують потреби допомоги в організаційному розвитку в короткостроковій та середньостроковій перспективі, і чи заявник готовий працювати з Freedom House над розвитком організаційної спроможності?

Пріоритет буде віддано допомозі медіа-організаціям та ініціативам регіонального та місцевого рівнів, а також тим, хто зосереджує свою увагу на висвітленні місцевих подій, а також на прогалинах за регіоном або за тематикою, які існують у висвітленні ЗМІ.

Заявки на це оголошення мають демонструвати розуміння головних слабких місць організації та бажання їх виправити з допомогою Freedom House.

За цією програмою Freedom House надасть підтримку новим або існуючим журналістським проектам, включаючи підтримку розширення аудиторії або фінансування обмеженої закупівлі необхідного обладнання.

ХТО МАЄ ПРАВО ПОДАВАТИСЯ

Лише організації, асоціації та фонди, які зареєстровані в Україні, мають право на участь у цій програмі. Приватні особи та державні установи чи органи не мають права на фінансування – однак ЗМІ, котрі повністю або частково є у власності або на фінансування держави, мають право на фінансування і їх участь заохочується. ЗМІ у державній власності або на державному фінансуванні повинні чітко продемонструвати у своїй заявці, що вони працюють незалежно і їх не контролює жодна державна установа, і повинні мати історію ведення незалежної інформаційної діяльності.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТ

Freedom House має намір фінансувати проекти, що починаються у березні або у квітні 2015 року і продовжуються один рік. Проекти мають бути розраховані на 12 місяців з максимальним бюджетом у $25 000. Заявники-переможці матимуть можливість подати заявку на продовження фінансування після першого року діяльності за проектом. Розподіл фінансів буде відбуватися після вибору медіа-партнерів та укладання угоди між медіа-партнерами та Freedom House. Вся діяльність має відбуватися в Україні - подорожі за межі України та діяльність за межами України розглядатися не будуть.

ПОДАННЯ ЗАЯВКИ ТА СТРОКИ

Заявки прийматимуться до 27 лютого 2015 року, до 17:00 (за київським часом);

Заявки мають бути подані англійською, українською або російською мовами за допомогою онлайнової форми заявки та наданої форми для бюджету;

Заявки мають бути подані через онлайнову систему. Freedom House надасть доступ до онлайнових заявок через даний сайт 2 лютого 2015 року.

Будуть розглядатися лише завершені заявки. Завершені онлайнові заявки повинні включати резюме проекту, детальний опис проекту, оцінку організації, інформацію про організацію та ініціативу, та завантажений на веб-сайт бюджет проекту.

ПИТАННЯ

Питання щодо цього оголошення або завершення гранту можна адресувати на електронну пошту Freedom House, eurasia@freedomhouse.org, до 13 лютого, 2015 року, до 17:00 (за київським часом). Всі питання та відповіді на них будуть опубліковані на даному веб-сайті.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Будуть розглядатися тільки повні заявки, подані до вказаного строку подання заявок. Повні заявки мають включати наступне:

Онлайнова грантова заявка (форма на сайті);

Бюджет проекту (завантажений на сайт файл Microsoft Excel);

Відбір з претендентів буде проводити Freedom House та комітет рецензентів.

Всі зарплатні та інші видатки будуть перевірятися, затверджуватися та/або коректуватися Freedom House виходячи з повної чи часткової зайнятості та у відповідності з іншими подібними зарплатами та видатками для кожного з регіонів та для Києва.

За більш докладною інформацією про Freedom House, відвідайте www.freedomhouse.org.

Заснований у 1941 році Елеонорою Рузвельт та іншими, Freedom House – найстарша неприбуткова, неурядова організація у Сполучених Штатах, яка ставить на меті просування і захист демократії та свободи по всьому світу. Freedom House підтримує глобальне поширення свободи через правозахисну діяльність і моніторинг, а також глибинні дослідження стану свободи, а також прямо підтримує демократичних реформаторів по всьому світу.

Ця програма стала можливою завдяки підтримці Королівського Норвезького Міністерства Іноземних Справ. За більш докладною інформацією про Королівське Норвезьке Міністерство Іноземних Справ, відвідайте www.mfa.no.