Голова Венеціанської комісії: «Поганий закон» про люстрацію необхідно доробити

Джанні Букіккіо. Фото: Марків Михайло/УНІАН

Джанні Букіккіо. Фото: Марків Михайло/УНІАН

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо вважає, що закон про люстрацію необхідно доробити, а вже потім застосовувати.

Про це йшлося на зустрічі з Президентом Петром Порошенко у вівторок, інформує прес-служба Глави держави.

Говорячи про Закон «Про оновлення влади» (про люстрацію), Джанні Букіккіо зауважив, що це «поганий закон», і Венеціанська комісія дуже критична в оцінках щодо нього.

«Але ми дійшли спільної думки у дискусіях з Вашими представниками, з міністром юстиції і домовились спільно працювати над його доопрацюванням та приведенням цього закону у відповідність з європейськими стандартами», – зазначив він. Голова

Венеціанської комісії висловив думку, що процес люстрації варто було б призупинити та спершу доробити відповідний закон.

Президент відзначив, що думка експертів Венеціанської комісії є дуже важливою для України. Глава держави наголосив на важливості співпраці з Венеціанською комісією у напрацюванні змін до законодавства в контексті імплементації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом та необхідності приведення законодавства у відповідність до європейських стандартів.

Голова Венеціанської комісії запевнив у готовності своєї інституції допомагати Україні у напрацюванні законодавства. «Ми будемо працювати настільки швидко, наскільки це можливо», – сказав Джанні Букіккіо. Вже наступного тижня до України прибуде делегація експертів ВК, яка проведе низку зустрічей, зокрема у Міністерстві юстиції.

Голова Венеціанської комісії високо оцінив пропозицію Президента створити конституційну комісію для комплексного напрацювання необхідних змін до Конституції та запропонував включити до її складу члена ВК, колишнього Прем’єр-міністра Польщі, експерта у галузі конституційного права Ганну Сухоцьку. Як наголосив Джанні Букіккіо, глибинні зміни законодавства не можуть бути зроблені без змін Конституції.

Венеціанська комісія готова дати експертний висновок щодо законопроекту з судової реформи, щойно узгоджений законопроект буде опрацьовано у Верховній Раді, а також змін до Конституції щодо децентралізації влади. Джанні Букіккіо зазначив, що децентралізаційні поправки треба вносити якнайшвидше у рамках конституційної комісії з огляду на необхідність законодавчого забезпечення проведення місцевих виборів.

«Ви багато робите для того, щоб налагодити атмосферу діалогу, досягти мирного вирішення та дотримання Закону у державі», – сказав Джанні Букіккіо. За його словами, дуже важко проводити реформи в такій складній ситуації. «Але Ви мусите, адже всі зараз дивляться на Україну», – зазначив Голова комісії.