На Одещині пояснили, чому в деяких селах чинять опір мобілізації

1У селах Одеської області наростає опір часткову мобілізацію. Акції протесту, що супроводжуються спалюванням повісток і погрозами на адресу воєнкомів, пройшли в цілому ряді населених пунктів регіону.

Як повідомляє «Думська», найбільше незадоволені черговою хвилею мобілізації на півдні - в місцях компактного проживання болгар і молдаван. Втім, протестують і на півночі, населеному в основному українцями. Подекуди лунають заклики перекривати траси.

Між тим, в містах призив військовозобов'язаних проходить відносно спокійно, і в цілому область повинна виконати план, спущений з Генштабу.

Джерела в обласному військкоматі вважають, що конфлікт викликаний декількома причинами.

«Перша - це, вибачте, долбо ... зм районних воєнкомів, які, мов беруть участь у соціалістичному змаганні, розсилають повістки всьому чоловічому населенню, яке підпадає під мобілізацію. В результаті село думає, що завтра підуть служити в АТО всі молоді мужики, хоча потреби в такій кількості солдатів просто немає.

Друга причина - це те, що всі, хто хотів служити, вже пішли в армію добровільно або були обрані першими трьома хвилями. В містах населення атомізоване, і примусово забрати людини простіше, ніж в селі, де всі один одного знають і можуть швидко організуватися. В Бессарабії ці зв'язки ще міцніше, ніж в українських або російських селах, тому їх протест сильніше. Ну і по-третє, я не виключаю свідомої діяльності окремих політиків і організацій щодо зриву мобкампаніі», - зазначає співрозмовник.