В Луцьку протестували проти багатоповерхівок на місці футбольного поля і парку

БезымянныйСьогодні, 31 січня, мешканці одного із мікрорайонів Луцька вийшли на протест проти забудови місцевого стадіону та парку. Попри те, що футбольне поле та насадження у запущеному стані, стверджують люди, це чи не єдине місце відпочинку та дозвілля, але цю територію планують забудувати багатоповерховими житловими будинками.

Як інформує ZIK, на розмову до мешканців приїхав мер Луцька Микола Романюк та заступник головного архітектора міста Андрій Матвіїв. Зустрілись посеред футбольного поля, яке планують забудувати.

На великих плакатах чиновники представили громаді проект майбутнього будівництва, запевнивши, що місця вистачить і під будинки, і під зону для відпочинку. Проект передбачає навіть зведення дитячого садка. Як зазначив Андрій Матвіїв, згідно з генеральним планом міста, який затверлили у 2009 році, частину території передбачили під парк, решту – під житлову забудову.

З такими поясненнями мешканці не погодились, вони розповіли, що у 1990-х роках ця територія належала до одного з підприємств. Відповідно до плану використання землі, а підприємство визначило її як територію спортивної споруди і навіть облаштувало дренажну систему під футбольним полем, був розроблений генеральний план міста. Після банкрутства підприємства, земля перейшла у відання міської ради і був розроблений новий генеральний план, у якому ця територія вже відображалась як стадіон.

«Оскільки не знайшли жодного документу, який би підтверджував, що це стадіон, міська рада затвердила новий генплан, в якому ця територія вже не визначена, як спортивна споруда, і передала земельну ділянку в орену під багатоповерхову забудову. Відповідно до постанови Верховної Ради, змінювати цільове призначення земель під спортивними спорудами заборонено», – розповів мешканець мікрорайону Олег Кузів.

Сьогодні громада має необхідні документи, які доводять, що із 1991 року тут не лише росли дерева, а й функціонував стадіон. Люди сподіваються, що ці документи стануть піставою для скасування рішень сесії. Докази планують представити на громадських слуханнях у вівторок.