Прокурор Миколаївщини вирішив «відбілити» свою підлеглу, яка приховує інформацію

Володимир Комашко

Володимир Комашко

В прокуратурі Миколаївської області заявили, що Представник Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України нібито неправомірно склала протокол на прокурора Ольгу Левицьку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Миколаївської області, пише «Преступности.НЕТ».

Раніше повідомлялося, що Представник Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Ірина Кушнір склала на старшого прокурора з питань доступу до публічної інформації прокуратури Миколаївської області Ольгу Левицьку протокол про адміністративне правопорушення за статтею 212-3 КУпАП («Порушення права на інформацію»).

Левицька приховала прізвища осіб, які очолювали миколаївську обласну прокуратуру в період з 25 лютого 2010 по 22 лютого 2014 роки, заявивши, що розголошення цієї інформації може зашкодити репутації цих осіб.

«Складений стосовно старшого прокурора прокуратури Миколаївської області з питань забезпечення доступу до публічної інформації Ольга Левицької Представником Уповноваженого - начальником Управління з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації протокол про вчинення адміністративного правопорушення за статтею 212-3 КУпАП не відповідає вимогам Конституції та законодавства України.

Незважаючи на відсутність складу правопорушення в діях Ольги Левицької при наданні відповіді запитувачу, при складанні самого протоколу порушені її права і свободи та норми адміністративного законодавства України, про що повідомлено Керівнику Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини окремим листом. Зараз відомості щодо надходження протоколу до Центрального районного суду міста Миколаєва, призначення його до розгляду в прокуратуру області не надходили », - зазначено в повідомленні відомства.

Також у прокуратурі вирішили заявити, що «починаючи з 2011 року рішення, дії чи бездіяльність прокуратури Миколаївської області та підпорядкованих прокурорів з питань забезпечення доступу до публічної інформації Генеральною прокуратурою України або в порядку Кодексу адміністративного судочинства України не оскаржувалися».

Відзначимо, що журналіст Олег Деренюга припустив, що відповідальність за порушення закону повинен також нести і сам прокурор Миколаївської області Володимир Комашко, без відома та наказу якого Левицька, як вважає журналіст, не відмовила б у отриманні публічної інформації.

Це не перший випадок, коли старший прокурор Прокуратури Миколаївської області Ольга Левицька відмовлялася надавати публічну інформацію про співробітників прокуратури. Так, раніше вона приховала від кореспондента видання «Преступности.НЕТ» прізвища співробітників, нагороджених прокурором області Володимиром Комашко до Дня юриста, абсурдно заявивши, що розголошення цих даних може завдати істотної шкоди інтересам нагороджених осіб.