Затримали полковника СБУ, який співпрацював з «ДНР» і готував теракти

СБУВійськова прокуратура Сумського гарнізону з 17 січня 2015 року за матеріалами СБУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом самовільного залишення місця служби та ухилення від несення військових обов’язків (статті 407 та 409 КК України) підполковника Управління СБУ в Сумській області.

Про це повідомляється на сайті Генпрокуратури.

У ході проведення слідчих дій здобуто ряд беззаперечних доказів щодо його незаконних виїздів у листопаді 2014 року та січні поточного року на підконтрольну бойовикам територію (м. Донецьк) та у Російську Федерацію (м. Ростов-на-Дону), з метою працевлаштування в так зване «Міністерство державної безпеки Донецької народної республіки».

Встановлено, що зазначений офіцер планував у кінці січня 2015 року виїхати до міст Суми та Харків для виконання завдань терористичного характеру.

За вказаними фактами 20.01.2015 розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації), яке об’єднано з попереднім.

Унаслідок проведених оперативно-розшукових заходів встановлено місцезнаходження офіцера, 22 січня цього року його затримано військовою прокуратурою і повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 407 КК України (самовільне залишення місця служби), а 25 січня – у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України.

Того ж дня судом задоволено клопотання слідчого про обрання стосовно підозрюваного міри запобіжного заходу у виді тримання під варту. Слідством з’ясовуються всі обставини вчинення зазначених злочинів.