У Раді пропонують скасовувати люстрацію військових

Люстрація 380У Верховній Раді зареєстрований законопроект про зміни до закону про очищення влади, який передбачає одноосібне право президента скасовувати люстрацію щодо вищих військових та силовиків.

Авторами документа є депутати від "Народного фронту" Андрій Тетерук та Андрій Левус, а також представник "Самопомочі" Павло Кишкар. Він був зареєстрований у Раді 26 січня, пише «Українська правда».

Згідно з законопроектом, люстрація військових буде скасовуватися, "якщо це обумовлено необхідністю забезпечення обороноздатності держави". Вносити відповідні подання президентові зможуть міністри внутрішніх справ та оборони, а також голова СБУ.

У пояснювальній записці сказано, що право приймати таке рішення надається президентові, оскільки він є верховним головнокомандувачем і здійснює керівництво у сферах національної безпеки та оборони держави.

У свою чергу представники громадського об'єднання "Люстраційний комітет" на своїй сторінці у Facebook різко розкритикували цей документ і закликали Раду не голосувати за нього. На їх думку, скасування люстрації щодо вищих військових і силовиків може бути виправданим, але приймати таке рішення повинна лише Верховна Рада, а не одноосібно президент.