Черговий раз поскаржились на Волинську митницю

митницяУ Відділ протидії корупції Самооборони Волині звернувся співвласник брокерської фірми ТОВ «Джи Бі Сі» Максим Чернишев. Підприємець каже, що Волинська митниця не хоче замитнювати товар, мито на який коштує нуль копійок.

Повідомляє Самооборона МайдануВолині.

Як розповідає Чернишев, його фірма є посередником між підприємцем, який вивозить товар за кордон України та митницею. Фактично брокерська фірма займається оформленням усіх документів. За цю роботу власне і отримує кошти від замовника.

Так, митно-брокерська компанія Чернишева «Джи Бі Сі» подала на митне оформлення вантаж двох київських компаній ТОВ «Еко-Ойліс» та ТОВ «Еко-Бест».

Як повідомляє «Четверта влада», ці дві фірми експортують відпрацьовану олію з України в Чехію на переробку в біодизельне паливо.

16 січня «Джи Бі Сі» подає пакет документів на замитнення товару та привозить товар на митний пост «Луцьк». Загалом же відповідь на запит підприємства має прийти упродовж чотирьох годин. Того ж дня із митного посту телефонують до Максима Чернишева і просять перенести замитнення на 17 січня, у зв’язку з, як там зазначають, великими навантаженнями. Підприємець пішов держструктурі на зустріч.

Уже 17 січня під час спілкування тимчасово виконуючий обов’язки начальника митного посту «Луцьк» Сергій Міняйло заявив брокеру, мовляв, товар, який він хоче замитнити не є «нехарчовою сумішшю та продуктом з рослинних жирів», а відходом. Тобто, треба змінити ідентифікацію в описі товару і отримати дозвіл від Міністерства екології України на його вивезення за кордон.

«Я потелефонував у Мінекології», – продовжує Максим Чернишев. Там йому відповіли, що дозволу на екпорт такого виду продукту не потрібно і екологічного контролю такий товар не потребує. Більше того, якщо у митників є якісь сумніви, то на митниці працює еколог. Також такі спеціалісти є в Луцьку. І при потребі можна було б звернутися і до них, не турбувавши щодо такого питання Міністерство.

Опісля Чернишов знову звернувся до митниці і повідомив Сергія Міняйла про результати розмови у Міністерстві. Той у свою чергу заявив, що товар не будуть замитнювати. Натомість митниця буде відбирати зразки товару у лабораторію для його ідентифікації.

«Також в усній формі мені було повідомлено, що трансопортний засіб з вантажем буде знаходитись на «митному терміналі» до закінчення лабораторних досліджень. По законодавству такі дослідження можуть проводитись до 45 днів. На моє законне усне прохання оформити тимчасову митну декларацію на експорт аби вивантажити товар на склад тимчасового зберігання, він відповів відмовою», – зазначає професійний брокер.

19 січня «Джи Бі Сі» знову подала декларації на оформлення. Втім, і тут не було ніякої реакції. Тільки близько 20-ї години вечора були відібрані зразки товару для лабораторних досліджень. Самі ж зразки, за словами Чернишева, потрапили до лабораторії з невідомих причин тільки 22-го січня.

Наступного дня об 11:26 підприємством були подані запити на оформлення уже тимчасових декларацій. Така процедура передбачена Митним кодексом. Тобто, аби товар не затримувався, з нього можуть взяти проби, а він сам їду тим часом за кордон, і процес підприємницької діяльності не переривається.

Вже о 12 годині дня з митного посту «Луцьк» Чернишеву надійшло підтвердження про те, що декларації вони отримали. Проте знову надійшла усна відмова.

Уже 21-го січня фірма «Джи Бі Сі» подала знову митні декларації, на що отримала за таку кількість спроб замитнити товар першу офіційну відповідь. І знову негативну.

Максим Чернишев каже, що подібних проблем за його 20-річний досвід роботи у митній сфері не було. З такими проблемами він де-факто стикнувся вперше. Каже, що раніше той же самий товар він замитнював без проблем і замовники експортували його.

Цікаво, що на експорт подібних товарів держава Україна не збирає з підприємця жодного мита. Тобто подібні товари вивозяться з країни вільно. Більше того в нашій країні немає заводів, які б могли переробляти подібний товар у біопаливо для подальшого використання. Якщо його не вивозять, то кудись зливають, швидше за все. Тому експорт такого товару за кордон вигідний усім сторонам, навіть нашій державі, яка отримує податки від підприємця, який займається такою справою.

А чеський переробник нашої відпрацьованої олії тим часом, відшукав собі іншого постачальника цього товару, аби не зупиняти свою діяльність і почав сумніватися у надійності своїх українських партнерів. Так, один із вітчизняних бізнесів може втратити можливість надалі вести свою господарську діяльність лише через бюрократичні заморочки та, швидше за все, незаконну поведінку працівників Волинської митниці. А от чи незаконна вона точно, вирішить суд, до якого фірма «Джи Бі Сі» таки звернулася, бо не мала іншого виходу.