У Києві відібрали у кооператива «Текстильник» 86,6 га на користь громади Києва

Дерибан земліГенеральна прокуратура України встановила, що деякі особи з метою незаконного безоплатного заволодіння землею територіальної громади міста Києва неправомірно створювали кооперативи, які відповідно до законодавства мають право на безоплатне отримання земельних ділянок для житлового будівництва.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Згодом, після набуття статусу кооперативу такі юридичні особи на підставі рішень органів самоврядування отримували привабливі земельні ділянки значною площею безоплатно.

Так, у 2007 році щодо обслуговуючого житлового кооперативу «Текстильник» Київською міською радою прийнято рішення про безоплатну передачу йому у власність та користування земельної ділянки, розташовані у Голосіївському районі столиці.

При цьому Генеральною прокуратурою України з’ясовано, що фактично ця юридична особа у розумінні чинного законодавства житловим кооперативом не була, а відтак не мала права на безоплатне отримання землі.

Враховуючи наявність наведених порушень, Генеральна прокуратура України пред’явила до господарського суду м. Києва позов, за результатами розгляду якого 20 січня 2015 року судом поновлено права територіальної громади м. Києва на спірні землі загальною площею більш ніж 86,6 га та вартістю за нормативною грошовою оцінкою понад 181 млн грн.