Зниклий керівник «Укрспирту» нарахував собі 287 тис. матеріальної допомоги

Михайло Лабутін

Михайло Лабутін

Керівництво ДП «Укрспирту» проводило неефективну цінову політику, яка суперечила вимогам нормативно-правових актів.

Як повідомив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час участі у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань протидії та запобіганню корупції, здійснювалось відвантаження спирту за заниженими цінами. Це принесло збитків державі на 9,55 млн грн. Незаконно занижений ПДВ – 213 млн 63 тис. грн. Недоплачено податку на прибуток – 203 млн 66 тис. грн, повідомляє прес-служба партії «Об’єднання «Самопоміч».

За його словами, генеральний директор «Укрспирту» Михайло Лабутін нарахував собі матеріальної допомоги на суму 287 154 грн.

«Сьогодні спільно з фіскальними та правоохоронними органами було проведено ґрунтовний аудит діяльності підприємства. Всі матеріали передані до правоохоронних органів та відкриті кримінальні провадження. Наразі відсторонено від виконання обов’язків керівника підприємства Лабутіна», – наголосив Олексій Павленко.

Крім цього, за словами міністра, ліквідовано посаду генерального директора через внесення відповідних змін до статуту підприємства. Замість неї відкрита посада директора, яка здобуватиметься виключно через відкритий конкурс. Також змінено весь менеджмент «Укрспирту» на рівні заступників.

За рішенням уряду керівники підприємства будуть обиратися через Номінаційний комітет.

«У такий спосіб повертаємо під державний контроль діяльність стратегічного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості та усуваємо корупційні ризики у призначенні його керівництва», – заявив Павленко.

Також він презентував звіт щодо поточного стану галузі та заходів, що вживає міністерство для подолання корупції.

Сьогодні стало відомо, що Інтерпол за запитом української влади оголосив у міжнародний розшук екс-гендиректора держпідприємства "Укрспирт" Михайла Лабутіна.

Як повідомляється на сайті організації, він підозрюється в привласненні та розтраті майна, скоєному в особливо великих розмірах або організованою групою, ухиленні від сплати податків.

Як відомо, 38-річний Лабутін оголошений у розшук українськими правоохоронними органами. За допомогою бійців батальйону "Айдар"він 19 грудня зник з лікарні, в якій перебував на стаціонарному лікуванні.

Напередодні Лабутіну було пред'явлено повідомлення про підозру у розтраті 172, 5 млн грн коштів ДП і ухиленні від сплати податків на суму 28,2 млн грн.