У медуніверситеті студенти виступили проти декана-хабарника

Тернополь студентыОдин зняв кандидатуру, іншого – пікетували. За два дні до виборів ректора студенти і викладачі Тернопільського медуніверситету мали змогу востаннє поспілкуватися з кандидатами на цю посаду.

На зустріч прийшли як ті, хто зі своїм вибором вже визначився, так і ті, що ще сумнівалися щодо того чи іншого претендента, повідомляє у своєму сюжеті ІНТБ.

Медичний університет«Я не буду брати участь у виборах ректора. Я брала участь у виборі представників на вибори ректора і своєму представнику я довіряю. В принципі, мені здається, всі кандидати в даному випадку гідні. Мені цікаво детальніше дізнатися про їхні програми, от я за цим прийшла. Але так, я вже обрала для себе фаворита», – розповіла студентка Діана Жегестовська.

«Я чекаю, що коли всі кандидати будуть разом – це буде трішки по-іншому, ніж коли кожен приходив особисто до нас. Всі, хто балотується, я вважаю, це достойні відомі люди. Тобто, в будь-якому разі, я вважаю, університет не програє. І тому, можливо, за людськими рисами йде перевага», – каже викладач Ігор Драч.

Ще перед початком зустрічі Василь Бліхар зняв свою кандидатуру із виборів ректора. А незабаром під дверима зали іноземні та українські студенти вигукували гасла проти одного з кандидатів. Та вже за кілька хвилин у коридорі адмінкорпусу було порожньо – пікетувальників розігнала охорона.

«Охорона прийшла до нас і вигнала геть з приміщення. Вони казали, що нам варто йти додому, інакше ми будемо мати проблеми з нашим навчанням в університеті», – скаржиться студент Сауд.

«Вони нападали на нас, виривали плакати, розігнали нас, копнули по ногах, ударили. Вони читали там проти кого ми прийшли. Ми просто прийшли проти декана іноземного факультету, який просто розводить корупцію в університеті і страждає від того весь іноземний факультет, студенти», – додає його колега Касем.

«Якщо ти не заплатиш, ти не здасиш екзамену. І вибирають вони не в загальному. Вони вибирають особливі імена щороку. Вони вибирають 10-15 осіб і кажуть: «Ти маєш заплатити, щоб здати цей екзамен», – розповів інший студент на ім’я Тейба.

То ж завершилася зустріч спокійно. А про нещодавній пікет у стінах адмінкорпусу медуніверситету нагадували тільки порвані плакати в руках охорони.

Як повідомляє сайт "Тернополяни", перший тур виборів ректора Тернопільського медуніверситету тривав 22 січня з 9:00 до 15:00 год.

За отриманою  інформацією, станом на 13:30 у голосуванні взяли участь 633 виборці.

Поки про підсумки першого туру нічого не відомо.

За необхідності другий тур виборів ректора може відбутися 29 січня.

Як ми повідомляли, на керівну посаду претендують 7 кандидатів.

 Один із претендентів на посаду є декан по роботі з іноземними студентами професор Корда Михайло Михайлович.