У Держслужбі «засекретили» інформацію, за що заступник міністра отримав статус учасника АТО

Дмитро Ісаєнко, фото зі сторінки у Фейсбук Єгора Соболєва

Дмитро Ісаєнко, фото зі сторінки у Фейсбук Єгора Соболєва

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції не має наміру проливати світло на скандальне присвоєння екс-заступникові міністра Мінрегіону Дмитру Ісаєнку статусу учасника бойових дій.

У відповіді на офіційний запит Delo.UA про те, за які заслуги Ісаєнко отримав даний статус, у Держслужбі повідомили, що ця інформація конфіденційна, і її можна поширювати "тільки за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини ".

Згідно з чинним законодавством, статус учасника бойових дій можуть отримати не тільки військовослужбовці та правоохоронці, але і співробітники підприємств і організацій, які залучалися до антитерористичної операції.

Статус учасника бойових дій надається таким чином: у місячний термін після завершення громадянином виконання завдань у зоні АТО командир його військової частини або керівник установи повинен подати на розгляд комісії, створеної в їх відомстві, довідки та документи, які є підставою для надання особі статусу учасника бойових дій. Комісія вивчає документи і подає їх на розгляд вже міжвідомчої комісії, створеної Держслужбою у справах ветеранів та учасників АТО.

У свою чергу міжвідомча комісія розглядає ці документи, у разі необхідності заслуховує пояснення осіб, щодо яких вони представлені, свідків, і приймає рішення про надання статусу. У Держслужбі також відмовилися коментувати, хто з командирів (або керівників Мінрегіонбуду) подавав на розгляд комісії документи, що дають право Ісаєнко отримати статус учасника АТО.

Виходячи з відповіді Держслужби, присвоєння статусу учасника АТО цивільним є проблематичним. Так, станом на 19 січня статус учасників АТО отримали 10 185 осіб, з яких 4398 - військові ЗСУ. Статус учасника АТО були надані всім військовим і рятувальникам, справи яких були подані в комісію. Відмови є тільки при розгляді заяв цивільних. Так, з 147 розглянутих заяв працівників підприємств, установ та організацій, в категорію яких входять і чиновники - тільки третина (52) з них була схвалена і 18 відхилені.

Нагадаємо, МВС відкрило кримінальну провадження щодо Ісаєнко, вказавши, що "є достатні підстави вважати, що статус учасника антитерористичної операції на сході України Ісаєнко отримав на підставі підроблених документів, які були виготовлені за невстановлених обставин".

У свою чергу віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко назвав рішення прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про звільнення Ісаєнко поспішним, оскільки той, за його словами, нібито будував фортифікаційні споруди в зоні АТО.

Нагадаємо, 13 січня під час засідання парламенту група народних депутатів змусила замміністра Мінрегіону Дмитра Ісаєнка написати заяву про відмову від статусу учасника АТО. За словами депутатів, статус був отриманий незаконно для того, щоб уберегти чиновника від люстрації.