Київрада нарешті заборонила будівництво в буферних зонах Софії та Лаври

Київська міська рада ввела мораторій на будівництво у буферних зонах Київської Лаври та Софії Київської.

Про це повідомив голова комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він зазначив: "Київрада одноголосно (93 з 97 голосів) проголосувала за введення мораторію на будь-яке будівництво в буферних зонах Лаври та Софії Київської. Правильне і своєчасне рішення".

Як повідомляв «Ні корупції!», 20 січня громадські активісти сподівались, що 22 січня депутати Київради ухвалять рішення про мораторій на будівництво у буферній зоні Софії та Лаври

 «Ми зверталися до керівництва деяких фракцій і нібито всі «за». Але ми знаємо, що багато забудовників також є у Київраді. Тому я беру нас себе зобов’язання відслідкувати, яким чином буде проголосоване 22 січня це рішення, хто і як буде голосувати. І я буду висвітлювати, хто і як голосує за заборону будівництва у буферній зоні Софії Київської для того, щоб кияни знали, хто несе відповідальність за руйнацію нашої Софії та Лаври», – розповідала напередодні голова громадської організації «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива» Марина Соловйова.

Як відомо, до 1 лютого 2015 року Україна як держава, яка ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону культурної та природної спадщини та чиї об’єкти занесені до списку ЮНЕСКО, має звітувати про стан збереження цих об’єктів та виконання рішень 38-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини. Головною претензією до України з боку ЮНЕСКО є забудова буферних зон Софії Київської і Києво-Печерської Лаври та схилів Дніпра, внаслідок чого може бути втрачена видатна універсальна цінність та цілісність Об’єкту 527 Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: «Собор Святої Софії, прилеглі монастирські будівлі та Києво-Печерська Лавра». Вже кілька років поспіль Комітет Всесвітньої спадщини наполегливо рекомендує Україні запровадити мораторій на забудову буферних зон, визначити зони із забороною будівництва, знизити поверховість вже збудованих дисонуючих споруд шляхом демонтажу вже збудованих поверхів, внести зміни в пам’яткоохоронне законодавство.