ГПУ висунула звинувачення міліціонерам, що змушували митрополита Володимира до відставки

фото з сайту Генеральної прокуратури

фото з сайту Генеральної прокуратури

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України закінчило досудове розслідування щодо перевищення службових повноважень працівниками спеціального батальйону судової міліції «Грифон» ГУ МВС України в м. Києві та незаконного позбавлення волі особистого помічника, єдиної довіреної особи та відповідальної особи за лікування предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату митрополита Київського і всієї України Володимира – митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського, вікарія Київської митрополії Олександра (Драбинко).

Про це повідомили сьогодні у прес-службі Генеральної прокуратури України.

Під час розслідування встановлено, що командир та заступник командира спеціального батальйону судової міліції «Грифон» протягом шести місяців 2013 року, виконуючи незаконний наказ екс-начальника ГУ МВС України в м. Києві В. Коряка, який діяв в інтересах колишнього міністра внутрішніх справ України В. Захарченка, протиправно утримували владику Олександра на території Києва та Київської області, щоб змусити його переконати митрополита Володимира відмовитись від посади предстоятеля УПЦ (МП).

В. Захарченку, В. Коряку та двом керівникам СБСМ «Грифон» оголошено про підозру у незаконному позбавленні волі людини та перевищенні своїх службових повноважень. За ці злочини передбачені покарання у виді позбавлення волі строком до п’яти років.

На даний час командиру СБСМ «Грифон» та його заступнику надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

В. Захарченко та В. Коряк за вчинення цього кримінального правопорушення оголошені у розшук.