Для боротьби з «чорним ринком» НБУ вирішив ініціювати закриття небанківських обмінників

bank1-300x225Реалізація ініціатив Національного банку щодо закриття небанківських обмінників значно ускладнить діяльність спекулянтів і міняйлів.

 Про це сказав фінансовий аналітик «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран, – повідомляє Укрінформ.

«Історії питання про закриття агентських пунктів обміну валют вже напевно 5 або 7 років. Питання знову загострилося, оскільки в країні процвітає чорний ринок, і один з ударів по ньому – закриття небанківських пунктів обміну, на які за офіційною статистикою припадає менше 1% обігу, проте на практиці – набагато більше», – сказав Шапран, зазначивши, що небанківські обмінні пункти важче контролювати, ніж банківські.

За словами експерта, клієнти від закриття небанківських обмінних пунктів якщо і постраждають, то мінімально, оскільки «пункти обміну в жвавих місцях: на вокзалах, ринках і в летовищах, – будуть швидко замінені на банківські».

Начальник відділу підтримки продажів UniCredit Bank Тетяна Кодрянська в коментарі Укрінформу зазначила, що для зменшення спекуляцій на валютному ринку до пунктів обміну валют необхідно застосувати правила, які застосовані до банків: «Учасники ринку повинні працювати в одному законодавчому полі. Йдеться про заборону на зміну курсу протягом операційного дня, розбігу по мінімуму/максимуму від індикативного курсу тощо», – зазначила вона.

Голові української міжбанківської валютної біржі Анатолію Гулею мало аргументів від Нацбанку на користь закриття небанківських обмінників. «НБУ варто було б опублікувати більш вагомі аргументи перед закриттям агентських угод з банками, ніж статистику про те, що п’ять фінустанов, які контролюють 1107 обмінних пунктів, здійснили операції з купівлі-продажу валюти обсягом 80 млн доларів, що менше 1% загального обороту банківської готівкової валюти в країні за рік. Ми не почули про кількість порушень цими агентами за 2014 рік. Можливо, це – банківська таємниця?» – наголосив експерт.

За його словами, заборона агентських угод – це декларація НБУ «про неможливість відновити довіру населення до банківської системи».