Завтра кожен депутат Київради зможе проявити своє лице

Фото: tsn.ua

Фото: tsn.ua

У четвер, 22 січня, на пленарному засіданні Київради депутати розглянуть проект про подання та оприлюднення депутатами Київської міської ради своїх майнових декларацій.

Такий проект рішення був розроблений за ініціативи Антикорупційного штабу Києва.

«Проектом передбачається не лише подання декларацій у Київраду,а й обов’язкове їх оприлюднення на офіційному сайті Київради, – розповідає одна з ініціаторів проекту депутат Київради від фракції ДемАльянс Галина Янченко. – Фактично, якщо сьогодні одиниці депутатів подають свої декларації в Київраду і жодну декларацію не оприлюднюють на офіційних сайтах, то цим рішенням ми пропонуємо усім депутатам подавати декларації, а секретаріату Ради в обов’язковому порядку їх оприлюднювати. Така ініціатива покликана надати рівні права виборцям усіх депутатів на доступ до правдивої інформації про джерела доходів їхніх депутатів. Впевнена, що це рішення є одним з кроків для збільшення довіри киян до місцевої влади.»

Зважаючи на те, що діяльність депутата Київської міської ради є публічною, спрямованою на вираження і захист інтересів киян, виконання їх доручень в межах своїх повноважень, діяльність депутатів має бути максимально прозорою і відкритою. Обов’язкове подання і оприлюднення декларацій сприятиме цьому, а також запобігатиме корупції в Київраді та збільшить довіру киян до своїх обранців. Дані можна буде знайти на офіційному сайті Київради: секретаріат оприлюднюватиме подані відомості в 30-денний термін. Декларація міститиме інформацію не лише про доходи та майно, а й про витрати і зобов’язання фінансового характеру.

«Кияни часто чують від депутатів, що «післямайданний» склад Київради  зовсім інший – більш демократичний, прозорий та відкритий. Я переконана, що результати розгляду і голосування за даний проект рішення і готовність депутатів оприлюднювати свої майнові декларації стане лакмусовим папірцем чи відповідають їх політичні заяви їхнім діям. Завтра кожен депутат зможе проявити своє лице, тому ми обов’язково оприлюднимо результати поіменного голосування за даний проект рішення» – підсумувала Янченко.