Активісти вимагали від суду звільнити небо від монополії Коломойського

КоломойскийСьогодні, 21 січня, громадські активісти пікетували Окружний адміністративний суд міста Києва, де розглядався позов компанії «МАУ», яка належить олігарху Ігорю Коломойському, до Міністерства інфраструктури України щодо контролю авіаційних перельотів над Україною, повідомляє ZIK

Як повідомили учасники акції протесту, компанія «Міжнародні авіалінії України» намагається через суд скасувати наказ Міністерства інфраструктури «Про затвердження Порядку надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній» від 2013 року, аби у подальшому монопольно контролювати авіаперевезення у країні. Люди, які прийшли на пікет, стверджували, що виступають проти скасування цього розпорядження Міністерства.

«Ми вважаємо, що цей наказ дозволяє демократично регулювати доступ до державного ринку авіаперевезень і цілковито відповідає вимогам Повітряного Кодексу України та світовій практиці  у цій галузі. Цей наказ створює здорову конкуренцію між перевізниками, а один із перевізників, за яким стоїть потужна фінансово-промислова група, хоче його скасувати, аби отримати монополію. Ми б такого не хотіли, тому прийшли сьогодні до будівлі суду, щоб висловити свою позицію», – пояснив учасник мітингу, голова правління Асоціації авіаперевізників України Микола Марченко.

Люди тримали у руках плакати «Корупції – ні», «Банду геть!», «Вільній країні – вільне небо». Також активісти вимагали звільнення голови Державної авіаційної служби Антонюка, який, на їхню думку, є ставлеником «МАУ», обрання незалежного від олігархічного впливу керівника аеропорту «Бориспіль» та ратифікації угоди про відкрите небо з Євросоюзом.  Кілька протестувальників тримали у руках транспаранти із закликами до сумління судді Євгена Аблова, який головував на процесі.

«Цей суддя 9 грудня позаминулого року ухвалив рішення, яке дало поштовх до розгону Євромайдану. Це була постанова, яка зобов'язувала МНС, МВС та КМДА «забезпечити вільне переміщення по центральних вулицях Києва». І цей суддя працює й надалі, він досі не люстрований. Ми прийшли сюди, аби вимагати від судді, щоб він ухвалив, можливо, вперше у своєму житті, справедливе рішення», – наголосила активістка Катерина Бутко.

Люди обіцяють проводити акції протесту біля Окружного адміністративного суду Києва, доки суд не ухвалить рішення на користь Міністерства інфраструктури України.