Вже є проект рішення про мораторій на забудову в буферній зоні Софії та Лаври

1294589533_3«Ми цього домоглися», - написала на своїй сторінці у Фейсбук Ірина Нікіфорова, де додала текст проекту рішення.

Зокрема, в ньому йдеться:

Проект рішення про мораторій на забудову в буферній зоні

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ІII СЕСІЯ VІI СКЛИКАННЯ

ВИРІШИЛА:

 1. Ввести тимчасову заборону (мораторій) на здійснення будівництва та продаж земельних ділянок до затвердження Київською міською радою Плану зонування території центральної планувальної зони міста Києва та/або детального плану територій в межах охоронної (буферної) зони об’єкта №527 Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», що затверджена наказом Міністерства культури України від 05.07.2011 №511/0/16-11 «Про затвердження науково-проектної документації щодо меж і режимів використання зон охорони пам’яток та занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України».
  2. Встановити, що пункт 1 цього рішення не поширюється на здійснення робіт, пов’язаних з прокладенням інженерних мереж, необхідних для заповідників, впорядкуванням територій, відтворенням і реставрацією пам’яток історії, культових споруд, інженерно-транспортної інфраструктури.
  3. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):
  3.1. Повідомити про прийняття цього рішення уповноважені органи містобудування та архітектури, органи виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та інші причетні до цього відповідні дозвільні та контролюючі органи.
  3.2. Забезпечити неухильне дотримання і виконання цього рішення суб’єктами містобудівної діяльності.
  4. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради «Хрещатик».
  5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Раніше з’являлася інформація, згідно якої під час голосування  міг з’явитися інший проект.

«На 22 січня було заплановано голосування Київради щодо мораторію на забудову історичного центру Києва. За проект рішення в присутності київських градозахисників проголосувала земельна комісія Київради. Зараз з'ясувалося, що голова комісії, член фракції "УДАР-Солідарність" (головне слово в даному випадку Солідарність), Volodymyr Prokopiv, віддав на юридичну експертизу не той проект, за який голосувала комісія, а зовсім інший - що вводить не мораторій, а заборона на видачу дозволів на будівництво (видача яких цілком можлива без Київради і КМДА, якщо взагалі має до них відношення). Тобто, навіть якщо мер внесе це рішення на голосування, місту краще не стане, вимога ЮНЕСКО виконано не буде і ми продовжимо жити все в тій же реальності договорняків і дерибану», писала на свої сторінці у Фейсбук Юлія Нікітіна.