Україну закликають терміново ратифікувати Римський статут

116Україні необхідно негайно ратифікувати Римський статут.

Про це йдеться в заяві Amnesty International в Україні з нагоди п'ятої річниці підписання Україною Римського статуту, повідомляє «Громадське».

«Українському парламенту слід терміново ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, використовуючи надану новим законопроектом можливість», - зазначили в організації.

Директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур зазначила, що подальша затримка з ратифікацією статуту «буде зрадою тих, хто страждає від жахів війни».

«Ми вітаємо реєстрацію у Верховній Раді законопроекту щодо внесення змін до основного закону, який дозволить Україні стати членом Міжнародного кримінального суду. Вже п’ять років Україна відкладала у довгий ящик ратифікацію установчого документа Гаазького суду. В умовах збройного конфлікту на сході, подальша затримка з ратифікацією буде зрадою тих, хто страждає від жахів війни. Адже саме відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності є стримуючим фактором для недопущення порушень у майбутньому», - сказала Мазур.

Римський статут Міжнародного кримінального суду, установчий документ цього органу, був підписаний Україною ще у 2000 році. Наступного року Конституційний Суд України дійшов висновку, що деякі положення Статуту не узгоджуються з статтею 124 Конституції України, а тому приєднання України до цього Статуту відповідно можливе лише після внесення до неї відповідних змін.

Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією щодо притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.