Суд повернув екс-міністру Януковича майже $ 2 млн (ДОКУМЕНТ)

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва В. В. Підпалого від 25.07.2014 р. родині екс-міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка повернуто кошти, вилучені під час обшуку за місцем проживання його сестри Л. В. Сімонової. Йдеться про 1 млн 717 тис. доларів США, 9 тисяч євро і 1 млн 250 тис. грн.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, народний депутат України Дмитро Добродомов.

«Найгірші підозри, на жаль, підтвердилися. Колишнім очільникам режиму Януковича тишком-нишком повертають мільйони доларів, котрі вони цинічно крали під час свого «господарювання» країною. Цю інформацію вдалося дізнатися лише після відповіді на офіційне депутатське звернення до Генпрокуратури України», – зазначив він.

суд

Дмитро Добродомов нагадав, що у кінці березня рішенням слідчого судді цього ж Печерського райсуду на ці кошти було накладено арешт у ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України («привласнення, розтрата майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах»). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

«Найцікавіше, що представники Генпрокуратури України, котра покликана захищати інтереси держави, не подали протест чи апеляцію на таке рішення слідчого судді. Не з’явилася ця інформація й у офіційних прес-релізах цього відомства. Зрештою, якби ця інформація не дійшла до нашого Комітету з питань запобігання та протидії корупції, ніхто б і не знав про такі ганебні дії працівників суду та прокуратури, які вустами Генпрокурора Віталія Яреми обіцяють жити та працювати по-новому. Мабуть, це станеться після того, як вони позакривають усі старі «борги в особливо великих розмірах» перед злочинцями-попередниками. Ще раз переконався у правильності мого рішення поставити підпис під вимогою про відставку пана Яреми, котрий знаходить чимало часу, аби пояснити відсутність результатів розслідування злочинів проти Майдану, і тихенько мовчить про ось такі ганебні випадки. Сподіваюся, що під час свого анонсованого виступу у стінах Верховної Ради він пояснить такі дії своїх підлеглих», – заявив нардеп.

Він додав, що сам Присяжнюк тим часом переховується від слідства, втікши з країни разом зі свитою Януковича: «Вочевидь, повернуті кошти йому не будуть зайвими на чужині. Мабуть не залишився обділеним і слідчий суддя В.В. Підпалий, бо як іще пояснити причину такого його рішення?»

Дмитро Добродомов зазначив, що тоді ж у березні на всю країну показали, як були конфісковані мільйони доларів готівкою та десятки кілограмів золота і коштовностей у помешканні екс-міністра ПЕК Едуарда Ставицького, який склав компанію Миколі Присяжнюку у переховуванні від слідства.

При цьому нардеп повідомив, що вже скерував відповідний запит до Генпрокуратури щодо долі цих вилучених скарбів. «Не здивуюся, що рішенням ще якогось слідчого судді (за мовчазної згоди слідчих) і ці гроші було повернуто куму, свату чи брату цього злочинця. Про це дізнаємося дуже скоро. А на цю ухвалу Печерського райсуду свою відповідь ми дамо вже на найближчому засіданні Комітету», – заявив Добродомов.

«І ще одне. Гроші родині Присяжнюка було повернуто ще 28 серпня минулого року. У час, коли російські агресори якраз почали наступ на Донбасі. Коли вся країна скидалася грошима на забезпечення пограбованої режимом Януковича української армії. Коли на фронті сотнями гинули наші герої.

Зараз очільники держави багато говорять про реформування судів та прокуратури. Як на мене, то найкраще ось таких суддів та слідчих «реформувати» на передовій – у штрафбатах. Нехай у перших рядах звільняють захоплені терористами Донецьк та Луганськ. А конфісковані у злочинців режиму Януковича мільйони награбованих грошей скеровувати на фінансування української армії», – додав він.