Обіцяють назвати імена депутатів, які нестимуть відповідальність за руйнацію Софії та Лаври

Марина Соловйова

Марина Соловйова

Громадські активісти сподіваються, що 22 січня депутати Київради ухвалять рішення про мораторій на будівництво у буферній зоні Софії та Лаври

Про це сьогодні на прес-конференції заявила голова громадської організації «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива» Марина Соловйова.

За її словами, це рішення підтримує мер Віталій Кличко.

«Ми зверталися до керівництва деяких фракцій і нібито всі «за». Але ми знаємо, що багато забудовників також є у Київраді. Тому я беру нас себе зобов'язання відслідкувати, яким чином буде проголосоване 22 січня це рішення, хто і як буде голосувати. І я буду висвітлювати, хто і як голосує за заборону будівництва у буферній зоні Софії Київської для того, щоб кияни знали, хто несе відповідальність за руйнацію нашої Софії та Лаври», - сказала Соловйова.

Як повідомляв «Ні корупції!», вже є проект рішення про мораторій на забудову в буферній зоні Києва. В ньому зазначається: «Ввести тимчасову заборону (мораторій) на здійснення будівництва та продаж земельних ділянок до затвердження Київською міською радою Плану зонування території центральної планувальної зони міста Києва та/або детального плану територій в межах охоронної (буферної) зони об’єкта №527 Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра».

Як відомо, до 1 лютого 2015 року Україна як держава, яка ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону культурної та природної спадщини та чиї об’єкти занесені до списку ЮНЕСКО, має звітувати про стан збереження цих об’єктів та виконання рішень 38-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини. Головною претензією до України з боку ЮНЕСКО є забудова буферних зон Софії Київської і Києво-Печерської Лаври та схилів Дніпра, внаслідок чого може бути втрачена видатна універсальна цінність та цілісність Об’єкту 527 Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: «Собор Святої Софії, прилеглі монастирські будівлі та Києво-Печерська Лавра». Вже кілька років поспіль Комітет Всесвітньої спадщини наполегливо рекомендує Україні запровадити мораторій на забудову буферних зон, визначити зони із забороною будівництва, знизити поверховість вже збудованих дисонуючих споруд шляхом демонтажу вже збудованих поверхів, внести зміни в пам’яткоохоронне законодавство.