Нікіфорова: Є загроза, що Софію та Лавру включать в «чорний список» ЮНЕСКО

Никифорова-нов-691x1024Загроза, що Софію Київську та Лавру включать в так званий чорний список ЮНЕСКО (список об'єктів, які знаходяться під загрозою), цього року буде стояти гостро, як ніколи.

Таку думку сьогодні під час прес-конференції висловила член Колегії Головної Ради Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури Ірина Нікіфорова, повідомляє «Ні корупції!».

«Чому дуже складним може стати питання розгляду по Софії та Лаврі вже на цій  39 сесії в червні цього року? Справа в тому, що сесія Комітету Всесвітньої спадщини буде проходити у Німеччині в місті Бонн. Саме Німеччина впродовж останніх років неодноразово під час роботи сесії пропонувала включити Софію та Лавру до списку об’єктів, які знаходяться під загрозою», - розповіла фахівець.

За словами Ірини Нікіфорової, мова йде не про те, що в Німеччині мають якусь антипатію до України. «Просто керівництво делегації Німеччини дуже переживає за те, що відбувається в містобудуванні Києва», - повідомила пані Нікіфорова.

Як повідомляв «Ні корупції», сьогодні в Києві відбулася прес-конференція на тему «Відкритий звіт громадськості щодо виконання Україною рішень 38-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

Громадські активісти висловили сподівання, що 22 січня депутати Київради ухвалять рішення про мораторій на будівництво у буферній зоні Софії та Лаври. Вже є проект рішення, а мер Києва та керівники фракцій у Київраді попередню ніби за прийняття цього рішення, яке було в дуже доречними до 1 лютого 2015 року, коли Україна як держава, яка ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону культурної та природної спадщини та чиї об’єкти занесені до списку ЮНЕСКО, має звітувати про стан збереження цих об’єктів та виконання рішень 38-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини.

Панорама-11

Як відомо, головною претензією до України з боку ЮНЕСКО є забудова буферних зон Софії Київської і Києво-Печерської Лаври та схилів Дніпра, внаслідок чого може бути втрачена видатна універсальна цінність та цілісність Об’єкту 527 Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: «Собор Святої Софії, прилеглі монастирські будівлі та Києво-Печерська Лавра». Вже кілька років поспіль Комітет Всесвітньої спадщини наполегливо рекомендує Україні запровадити мораторій на забудову буферних зон, визначити зони із забороною будівництва, знизити поверховість вже збудованих дисонуючих споруд шляхом демонтажу вже збудованих поверхів, внести зміни в пам’яткоохоронне законодавство.