На Тернопільщині суддів запхали у смітник, після чого міліція порушила справу

У Кременці Тернопільської області активісти провели «народну люстрацію» двом місцевим суддям: їх вивели із зали суду та примусово запхали у сміттєвий бак.

За цим фактом міліція розпочала кримінальне провадження, – повідомили у прес-службі УМВС у Тернопільській області.

«16 січня близько 15.30 у приміщення кабінету судді Кременецького районного суду ввійшла група невідомих осіб у масках, які розпочали суперечку та словесно погрожували служителю Феміди», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, громадська організація «Народна рада» о 14.00 розпочала акцію «Проти явного беззаконня та свавілля представників органів державної ради та силових структур».

На акцію протесту, яка відбувалася поблизу приміщення Кременецького районного суду, прийшли представники «Народної ради», осередок партії «Правий сектор» і представники незалежного об’єднання профспілок «Трудова солідарність».

«Близько 70 учасників зібрання намагалися з’ясувати причини та обставини, які призвели до несправедливого, на їхню думку, рішення суду, а саме звільнення від кримінальної відповідальності колишнього міського голови Почаєва за вчинення ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення)», – зазначили в міліції.

«Під час акції протесту група невідомих осіб увійшла в приміщення кабінету судді Кременецького райсуду. Після словесної перепалки вийшли разом із нею на вулицю та посадили її у сміттєвий бак. Запхали в бак і голову Кременецького суду», – додали у відомстві.

Працівники Кременецького райвідділу міліції встановили, що серед групи невідомих осіб перебував житель Кременця, який і вчинив протиправні дії стосовно судді. Наразі встановлюють місцезнаходження чоловіка.

Подію внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального провадження, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК (хуліганство).

Також було відкрито кримінальне провадження за ст. 377 КК – погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного.