До уваги пам’яткоохоронців та ЗМІ

Панорама 1

20 січня о 13-оо у приміщенні агентства «Укрінформ» за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 ( зала 1), відбудеться прес-конференція на тему «Відкритий звіт громадськості щодо виконання Україною рішень 38-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».  Про це повідомляє громадська активістка Ірина Нікіфорова на своїй сторінці у Фейсбуці. 

До 1-го лютого 2015 року Україна як держава, яка ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону культурної та природної спадщини та чиї об’єкти занесені до списку ЮНЕСКО, має звітувати про стан збереження цих об’єктів та виконання рішень 38-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини.

Головною претензією до України з боку ЮНЕСКО є забудова буферних зон Софії Київської і Києво-Печерської Лаври та схилів Дніпра, внаслідок чого може бути втрачена видатна універсальна цінність та цілісність Об’єкту 527 Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: «Собор Святої Софії , прилеглі монастирські будівлі та Києво-Печерська Лавра».

Вже кілька років поспіль Комітет Всесвітньої спадщини наполегливо рекомендує Україні ввести мораторій на забудову буферних зон, визначити зони із забороною будівництва, понизити поверховість вже збудованих дисонуючих споруд шляхом демонтажу вже збудованих поверхів, внести зміни в пам’яткоохоронне законодавство.

В якому стані перебуває зараз об’єкт списку всесвітньої спадщини – Софія Київська та Києво-Печерська Лавра?

Що зробила Україна за останній рік задля збереження своєї культурної спадщини?

Чи вдасться Україні уникнути потрапляння Софії та Лаври до списку «об’єктів, які знаходяться під загрозою», так званого «чорного» списку ЮНЕСКО, що обговорюється на кожній сесії?

Про це піде мова під час спілкування представників громадських організацій, які приймали участь в роботі останніх сесій Комітету Всесвітньої спадщини, з представниками міської та державної влади.

У прес-конференції беруть участь:

Ігор Луценко – депутат Верховної Ради України, громадський активіст;
Марина Соловйова – юрист, Голова ГО «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива»;
Ірина Нікіфорова – член Колегії Головної Ради Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури.

Запрошені :
- Голова Київської міської ради, мер Києва Віталій Кличко;
- Перший Заступник міністра культури України Ігор Ліховий;
- Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця.
Контактні телефони: (044) 279-22-42, 279-00-05, 244-90-47
Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.

А це відео-звіт громадськості на 37-ї сесії ЮНЕСКО:
http://www.youtube.com/watch?v=fbJeBKKhzgY