Через зловживання хочуть звільнити гендиректора заповідника «Софія Київська»

софияПрийнято рішення рекомендувати Міністрові культури розірвати контракт з генеральним директором заповідника «Софія Київська» О.М. Сердюк і звільнити її із займаної посади, про це повідомляє «Ні корупції!»

Воно було прийнято на позачерговому розширеному засіданні постійної Комісії з питань охорони культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради при Мінкультури України

Крім того, члени Комісії постановили просити Міністерство передати до Генеральної прокуратури України пакет документів, які викривають, на їхню думку, зловживання О.М.Сердюк службовим становищем.

Внаслідок таких дій генерального директора пам’яткоохоронній та музейній справі було завдано значної шкоди.

Нагадуємо, що вранці 18 жовтня 2014 року обвалилася частина муру Заповідника Софія Київська. З метою вивчення причин зазначеного інциденту було створено робочу групу. Ретельно дослідивши обставини події та висновки експертів, комісія дійшла висновку, що обвал мурів трапився внаслідок несанкційованих земельних робіт на території Національного Заповідника, що проводились у безпосередній близькості до зруйнованого муру.

Собор Святої Софії разом з прилеглими будівлями включено до списку Об'єктів всесвітньої спадщини та знаходиться під охороною ЮНЕСКО.