Суддів каратимуть за рішення про взяття під варту

Фото profvesti.org

Фото profvesti.org

Істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що потягло за собою незаконне застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або домашнього арешту є підставою дисциплінарної відповідальності судді, повідомляє «Закон і бізнес»

Такі зміни до Закону про судоустрій пропонує внести народний депутат Юрій Чижмарь, зареєструвавши законопроект №1746.

Проектом передбачено, що постановлення виправдувального вироку суду, закриття кримінального провадження за відсутності події кримінального правопорушення або відсутності у діянні особи складу кримінального правопорушення, якщо в процесі здійснення правосуддя щодо такої особи було застосовано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою:

- строком понад один місяць, є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності судді, який постановив таку ухвалу.

- строком понад шість місяців, є підставою для звільнення з посади судді, який постановив таку ухвалу.

В тому випадку, якщо термін утримання особи під вартою продовжувався на підставі кількох ухвал, усі судді, що приймали участь у постановленні цих ухвал, підлягають притягненню до дисциплінарної відповідальності /звільненню з займаних посад.

Нагадаємо, народні депутати раніше пропонували карати суддів за скасовані рішення. Однак така ініціатива не була підтримана в парламенті.