Міністр не може відкрити контракти щодо вугілля з ПАР

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин стверджує, що не має повноважень розкрити деталі угоди енергокомпаній на імпорт африканського вугілля.

Про це він заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє Укрінформ.

«Я обіцяв, що проведу юридичний аналіз договорів і можу сказати, що в мене безпосередньо немає повноважень розкривати ці договори. Але я звернувся до комерційних структур, які підписують ці договори, і рекомендував їм ключові комерційні умови робити публічними. Враховуючи, що ці договори є конфіденційними… вони будуть публікувати ті ключові комерційні умови, які цікавлять публічність», – сказав він.

Демчишин також зазначив, що «вугілля (з ПАР, – ред.), яке зараз закуплене додатково за старим договором, це була вимушена транзакція, враховуючи відсутність антрацитових марок вугілля на наших станціях».

«Такою транзакцією по суті врятовано $4 млн, які були передоплатою чотири місяці тому і були зроблені на весь обсяг транзакції ($17 на кожну тонну вугілля, яке зараз завозиться)», – заявив міністр.

Крім того, він запевнив, що якість африканського вугілля відповідає нормативам українських електростанцій: «Кожна партія є унікальною і на сьогодні ці дві поставки, які ми отримали, повністю відповідають технічним якісним характеристикам вугілля, яке спалюється на станціях центренерго. Калорійність його (в мене є сертифікати) – 5520 ккал/кг. Це, як мінімум, на 10% вище, чим було в сертифікатах щодо перших двох поставок».

Із закликом оприлюднити контракти на закупівлю африканського вугілля, які укладаються за допомогою держави, виступив народний депутат Єгор Соболєв. Він стверджує, що за словами експертів, контракти з ПАР є прикриттям контрактів з Росією або з Сашею Януковичем.

Нагадаємо, раніше народний депутат Ігонр Луценко повідомляв, що міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин пообіцяв знайти можливості відкрити найбільш резонансі контракти – щодо поставок вугілля з ПАР та з поставки електроенергії з Росії.